-

ewa-rembikowska : Wczoraj Warszawianka, dziś Kujawianka.

Mechanizm manipulacji medialnej

22 stycznia 2019 psycholożka Magdalena Komsta (blog wymagajace.pl) po otrzymaniu od czytelniczki screenów poradnika dla rodziców "Pasterz serca dziecka"  z instrukcją fizycznego karania dzieci wydanego przez wydawnictwo „Słowo Prawdy” autorstwa Tedda Trippa, zamieściła je u siebie na fejsie.


Informację powtówrzyła Wirtualna Polska z tytułem  „W Polsce ukazał się poradnik, jak karać niemowlęta. Szokująca instrukcja bicia".


Dołączył „aszdziennik.pl.” z tytułem  „Chrześcijański poradnik dla rodziców radzi bić niemowlęta, więc po prostu go zacytujemy”.


Portal  https://www.polishexpress.co.uk/, dał tytuł  „Chrześcijańska książka o wychowaniu dzieci zaleca bicie nawet niemowląt "za karę"!”


Zrobiło się głośno. Wypowiedział się Rzecznik Dziecka, wydawnictwo poinformowało, że wycofuje tytuł ze sprzedaży.


Jednakże wszystkich przebiła redaktorka Emila Waszczuk z portalu planeta.pl z tytułem „BYLE BOLAŁO. KATOLICY PUBLIKUJĄ INSTRUKCJĘ BICIA DZIECI. PRZEZ KOLANO, W IMIĘ BOGA.”


Autorka zaczyna artykuł tak Katolickie wydawnictwo, poradnik dla rodziców, a w nim szczegółowa instrukcja bicia dzieci. Tak - jak twierdzi autor książki - przybliżają ludzi do boga. 
Dzieci to podobno dar boży, więc żeby do boga było im i rodzicom bliżej, powinny być blisko niego wychowywane. Aby tak się stało, jedno z katolickich wydawnictw opublikowało mały poradnik. Jak się okazuje, nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien go czytać.
Książka "Pasterz serca dziecka" autorstwa Tedda Trippa została wydana nakładem wydawnictwa Słowo Prawdy. Na ich stronie czytamy, że celem ich publikacji jest (już od 1925 roku) "lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w wierze i ciągłe doskonalenie". Jak się okazuje, można osiągnąć to (co wyczytamy we wspomnianej książce) biciem dzieci.”

Wątek zaczął żyć na fejsie własnym zyciem. Jedni  linkowali post Aszdzennika, ale więcej osób zalinkowało post z witryny planeta.pl, gdyż zaistał on pierwotnie  na grupie „Ruch Donalda-Tuska”. 


Pomimo licznych głosów pod artykułem Emilii Waszczuk, by zmieniła tytuł, gdyż jest nieprawdziwy, nie zrobiła tego.


Na czym polega problem. Coś jak w tym zapytaniu do Radia Erewań: 
Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.


Wydawnictwo Słowo Prawdy istnieje na rynku od 1925 roku i jest organem prasowym oraz wydawniczym Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. 


Autor książki, Tedd Tripp, jest pastorem Grace Fellowship Church - jakiegoś zboru, o którym nawet nie ma żadnej informacji po polsku


Tedd Tripp jest pastorem w Grace Fellowship Church w Hazleton w Pensylwanii od czerwca 1983 roku. Przez kilka lat był doradcą Fundacji Christian Counselling and Education. Tedd i jego żona, Margy, założyli Immanuel Christian School w 1979 roku, gdzie przez cztery lata pełnił również funkcję nauczyciela i dyrektora.


Natomiast portal planeta.pl  należy do grupy Eurozet. Istnieje od 1993 roku, choć historia jej powstania sięga jeszcze 1990 roku, w którym rozpoczęło nadawanie Radio ZET. Obecnie w jej skład wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus, serwisy internetowe, w tym: radiozet.pl, antyradio.pl, chillizet.pl, planeta.pl i radiostacja.pl; 20 lutego 2019 r. właścicielami Eurozet Sp. z o.o. zostały spółki SFS Ventures s.r.o, z 60 proc. udziałów oraz Agora S.A., która objęła 40 proc. udziałów.


Teraz nie wiem, czy to co zrobiła Emilia Waszczuk można by podciągnąć pod zniesławienie, czy znieważnie?

Najczęściej popełnianymi przestępstwami w prawie prasowym (z praktycznego
punktu widzenia) są: zniesławienie (art. 212 k. k.) i znieważenie (art.216 k. k). 


Artykuł 212 §1 k. k. stanowi: „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku”. §2 przewiduje: „Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2”.


Artykuł 216 §1 stanowi: „Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. §2 przewiduje: „Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

 

 

Linki:

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fw-polsce-ukazal-sie-poradnik-jak-karac-niemowleta-szokujaca-instrukcja-bicia-6470405349987969a&fbclid=IwAR3WXNJnIWegGn72ggSnv5Nsg6YL-X6MM-Pji0_3QPbkB6Np90w_BEgnOYo

https://www.polishexpress.co.uk/chrzescijanska-ksiazka-o-wychowaniu-dzieci-zaleca-bicie-dzieci-nawet-niemowlat-za-kare?fbclid=IwAR18FDe3-V_pA2d8UBLZo7NusuEA3hBGQORbXrtdL-anc0IppTYqAcYBXIc

https://aszdziennik.pl/128537,chrzescijanski-poradnik-dla-rodzicow-radzi-bic-niemowleta?fbclid=IwAR3Wq1kPs9t3pUKN93cuBzvVufZlEQ2k1HAEtVqgubUIhru9BqEUsduiuJU

https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Jak-bic-dzieci-w-imie-boga-Katolickie-wydawnictwo-wydalo-poradnik?fbclid=IwAR1lvkAbyumHaO2gA-Khb-3YsNokAKgGAwopLFd7wJjS29ZD_ASxE0gr8IM

 

https://www.monergism.com/topics/mp3-audio-multimedia/family-and-marriage/tedd-tripp

 

https://lexplay.pl/artykul/prawo_autorskie/odpowiedzialnosc_karna_w_prawie_prasowym_cz._i1tagi:

ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 12:32
47     2165    16 zaloguj sie by polubić
komentarze:
umami @ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 13:23

No a co z podawaniem źródła takich informacji? Nie obowiązuje to pani Emilii Waszczuk? Jeśli nie, to może nie powinna być dziennikarzem, tylko zatrudnić się od razu w jakiejś bojówce. Byłoby uczciwiej.

zaloguj się by móc komentować

atelin @umami 24 stycznia 2020 13:23
24 stycznia 2020 13:28

To właśnie ją powinien odwiedzić ktoś z bejsbolem.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 14:10

"Normalna" robota media workerska. Siedzą stażyści i nabijają dniówki. W powietrzu wisi odpowiednia "atmosfera". Skleć byle co, byleby uderzyć w katoli i po prostu w Polaków, a się jakoś utrzymasz. No i stażyści produkujo.

Ostatnio zajrzałem na Onet i uderzyło mnie tam, żeoni tak dobierają tytuły "newsów" aby negatywnie povbrzmiewało w nich słowo Polska. A to, że według jakichś statystyk Polacy myją się najrzadziej w tygodniu, a to że ktoś tam powiedział, że Polacy powinni się nad sobą zastanowić. I tak w kółko. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 14:59

Pana Teddiego Tripp jego żonę Mergy oraz jego brata Pawła Dawida Tripp można znaleźć w sieci w 5 minut. To, że robią w biznesie protestancko, motywacyjnym z "Dżizes Krajstem" ”w klapie” WIDAĆ ze stron i z materiałów YouTube-owych. To nawet nie jest pomylenie denominacji, to celowe i świadome lub nie świadome, aż strach korzystać z usług nieświadomej psycholożki, przypisywanie zachowań innej grupie niż deklarowana przez autorów czyli państwa Tripp.

Piszesz o odpowiedzialności karnej art. 212 kk, oraz art. 165 kk wydają mnie się adekwatne. Art.165 kk nie wymaga oskarżenia prywatnego.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 24 stycznia 2020 14:10
24 stycznia 2020 16:32

Artykuł podpisała Emilia Waszczuk, etatowy pracownik redakcji, która przdstawia się tak:

 

"REDAKTOR

Absolwentka resocjalizacji, która nie zamierza nikogo resocjalizować i kulturoznawstwa, choć znawcą kultury się nie uważa. Woli pisać, głównie o polityce oraz jej małych i dużych aferkach. Nie oszczędza nikogo, prawa i lewa strona mogą zajść jej za skórę tak samo mocno. Nie jej wina, że lewa śpi i po prawej dzieje się więcej.
Uwielbia kryminały (i kryminałki), czas wytraca na seriale i kino, w wolnych chwilach przegląda Twittera. Serio, polityka też może być zajawką."

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @umami 24 stycznia 2020 13:23
24 stycznia 2020 16:36

To jest portal Agory, więc tam przyjmują tylko takich, którzy z mlekiem matki wyssali antypolonizm i antykatolicyzm. Zrobili normalną ustawkę. Najpierw podmiana słów a potem wylot postu na różnych antypisowskich grupach fejsa i szafa gra, marketing wirusowy działa, tym bardziej, że nikt na strone nie wejdzie, każdemu wystarcza tytuł.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @ArGut 24 stycznia 2020 14:59
24 stycznia 2020 16:38

Mnie ustalenie, co to za wydawnictwo ora kim jest autor zajęło kilka minut. Przecież pani redaktor zrobiła to celowo, bo nawet aszdziennik podał, że wydawnictwo należy do baptystów.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 16:36
24 stycznia 2020 18:16

Świetnie się Pani tekst zsynchronizował z dzisiejszym tekstem Coryllusa, a właściwie z opisaną przez niego hucpą w wykonaniu niejakiego Bartka Staszewskiego, "aktywisty, reżysera". Cała ta sprawa to przykład równie bezczelnej manipulacji, poczynając od tzw. uchwał anty-lgbt, ogłaszanych przez niektóre samorzady. Przyzwyczajają nas do przyjmowania ich bełkotu, bo nikomu nie chce się sprawdzać o co dokładnie chodzi. A mamy raczej manifesty w obronie tradycyjnych wartości, a nie żadne uchwały anty-lgbt: https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/uwagi-do-przyjmowanych-przez-organy-wladzy-publicznej-deklaracji-przeciw

No, ale skoro ludzie łyknęli faszyzm, obronę demokracji, zestawienia: Polak - nietolerancyjny naziol, ksiądz - pedofil, to łykną i katola - sadystę, tłukącego niemowlęta. I na to ta banda cyników liczy. No i pewnie na jakiś ciąg dalszy, czyli "jesień średniowiecza" dla kato - pisiorów. Żeby się tylko nie zdziwili, jak miecz okaże się obosieczny...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 18:16
24 stycznia 2020 18:34

Dokładnie taka zbitka jest już formatowana w socjal mediach: opresyjny katolik, katol-sadysta. Właśnie poczytałam sobie komentarze pod tym postem na grupie "Ruch Donalda Tuska". Zgrozą wieje.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 19:26

Niesamowite. Kłamstwo na pierwszą stronę a ewentualne sprostowanie na 33 drobnym druczkiem albo i wcale. Zdecydowanie nadaje się do zaskarżenia,bowiem podobne kłamstwo automatycznie wywołuje odrazę i nienawiśc do katolików. Gdzie minister sprawiedliwości i prokurator generalny. To jest sianie nienawiści na tle religijnym. Kiedy była sprawa kukły Judasza, to cały rząd był wzmożony. A teraz trochę szumj na portalach.

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 18:16
24 stycznia 2020 19:33

No tak...

... a hucpa Bartka Staszewskiego wzorowana na  HUCPIE  Sakiewicza  !!!

Obydwie hucpy to wyjatkowo  cyniczna i bezczelna  MANIPULACJA... i zarowno "aktywista-rezyser"  oraz  "aktywista-publicysta"  wiedzo  co  robio...

... i kto im za to placi  !!!

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 18:34
24 stycznia 2020 19:34

A tu przykłady tych pokojowych metod walki oraz uczciwej informacji:

https://mnw.org.pl/zamach/

https://mnw.org.pl/ (tu najciekawsza, oprócz haseł o prawie wszystkich kochających się par do ślubu, jest długa lista potężnych "partnerów", pod prośbami o wsparcie!) 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 24 stycznia 2020 19:26
24 stycznia 2020 20:01

MOnister  Ziobro...

... i prokurator  zajete so  odgrywaniem swoich rol  w tej  BLAZENADZIE  sENdziowskiej... co to konca jej nie widac  !!!   Premier-Bankster  "walczy"  w Davos...  PAD  "walczy" o dobre imie Polakow... swolocz  sejmowa - to praktycznie  NIE  ISTNIEJE...  a  presstytutki zarobione w szerzeniu  tej  SCIEMY  "sukcesu"  dla ciemnego luda  !!! 

I tak  uplynelo tej  calej  BANDZIE  ZAKLAMANCOW  5  tlustych  lat  przy  pelnym  korycie... na sciemie i robieniu dobrej miny do zlej gry  !!!  

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 19:34
24 stycznia 2020 20:07

Lepsze jeszcze jest sprawozdanie finansowe - stowarzyszenie otrzymało granty z Fundacji im. Stefana Batorego oraz z ILGA-Europe 

Struktura przychodów z działalności statutowej:

- składki członkowskie- 1.140,00

- darowizny – 140.643,26

- grant z Fundacji im. Stefana Batorego – 100.000,00

- grant z ILGA-Europe – 37.030,03

- przychody z 1% OPP – 64.820,67

- przychody z działalności gospodarczej -6.000,00

 

Dużo dostali z 1%.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 24 stycznia 2020 19:26
24 stycznia 2020 20:09

Ja nie wiem, czy takie sprawy podejmuje sie z urzędu? Nie znam się na prawie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 19:34
24 stycznia 2020 20:12

I jeszcze...

... ta  sodomogomoria  mnw.org  zarejestrowane przez  "kasciarzy"  chce 1% od dochodow  !!!

Normalnie w glowie sie nie miesci ta patologia.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 20:07
24 stycznia 2020 20:14

Gdzie sie nie zajrzy...

... tam wszedzie straszy  SOROS +  stare komuchy  !!!

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska
24 stycznia 2020 20:14

Pani Ewo ten mechanizm manipulacji medialnej jest na wszystkich portalach,np na Interi króluje kilku "tenorów "co dwa tygodnie ,lub częściej jak np Pan Walenciak,Majcherek i inni z felietonami przypominającymi papkę,czasem tak skrajnie manipulacyjną,że zatyka.Oczywiście piszą felietony z głębi swojego patriotycznego serca jako niezależni dziennikarze.Czasami  wprawia mnie ich punkt widzenia w konsternację ,bo to ludzie wykształceni z tytułami...

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 24 stycznia 2020 20:14
24 stycznia 2020 20:17

No właśnie oni sobie po prostu zrobili organizację sieciową i działają przez marketing wirusowy, czy jak to tam się nazywa. Jeden tworzy a inni rozsłyłają po grupach, które pozakłali na fejsie a bezmyślni ludzie dalej zrobią robotę, kręcąc sobie sznur na szyję.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 24 stycznia 2020 20:14
24 stycznia 2020 20:18

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, lecz bezczelność tej pani redaktor powaliła mnie wczoraj. Poszła na rympał i ludzie to łyknęli. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 20:17
24 stycznia 2020 20:45

Szczesliwie...

... nie mam "pejsa"... a ci bezmyslni ludzie - no coz,  czesc z nich z cala pewnoscia wyginie  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 24 stycznia 2020 20:45
24 stycznia 2020 21:17

"Pejs" jest ciekawym zjawiskiem socjologiczno-psychologicznym. Ludzie bardzo się odkrywają, no i wychodzą różne dziwne powiązania między organizacjami.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ewa-rembikowska
25 stycznia 2020 09:28

Kiedyś były kolegia do spraw wykroczeń i za takie numery karano grzywną. Szkoda, że ta praktyka zaniknęła. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski 25 stycznia 2020 09:28
25 stycznia 2020 09:39

Szkoda, że nie przekształcono kolegiów w sądy pokoju, bo w przypadkach takich bezczelnych manipulacji decydującym czynnikiem jest czas. Dziś zgłaszam - jutro wyrok, coś jak sprawy w trybie wyborczym.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @atelin 24 stycznia 2020 13:28
25 stycznia 2020 16:19

Powiem panu szczerze, że gdyby ktoś u mnie na blogu zapodała taki komentarz z miejsca bym go zbanował. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @ewa-rembikowska
25 stycznia 2020 16:25

Teoretycznie rozważam sytuację następującą: Hinduistyczna sekta znowu dokonuje masakry jakieś chrześcijańskiej wioski w Goa. Watykan protestuje. P. Waszczuk pisze, że Kościół znowu wszczął polowanie na czarownice. Nic tylko pogratulować p. Waszczuk i ... wnieść pozew.

Jeśli istnieje coś takiego jeszcze jak normalny publikator, p. Waszczuk zostałaby z niego wywalona, następnego dnia. 

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @Magazynier 25 stycznia 2020 16:25
25 stycznia 2020 17:16

To nie jest normalny publikator, tylko pochodna Agory. Poza tym jakbym złożyła pozew i sąd rozpatrzył go po roku, to nie ma sensu. Kara, aby miała znaczenie wychowawcze dla takiej "dziennikarki" powinna być nie tylko nieuchronna, ale i szybka. Tym bardziej, że w komentarzach ludzie prosili o zmianę tytułu, informując o faktycznym stanie rzeczy a ona wszystkich olała i poszła w gebelsa.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 25 stycznia 2020 09:39
25 stycznia 2020 17:43

Ooooooooo...

... Pani Rembikowska,  za duzo Pani wymaga... to by bylo  zbyt  PROSTE  i  PIEKNE  !!!

A tak to ilu  tepych zlobow ma zajecie i kasa panstwowa jest przewalana...  chocby wczoraj  taki  OSZUST  SMOLENSKI  na tym swoim  debilnym  portalu  z ta cala  kretynka  Kania  i pozostalymi kretynami z redakcji tego kretynskiego portalu  jaka  "akcje"  wystrugali z kartofla  - jak to "4 samorzadowcy"  walczo o  niezaklamywanie historii... 

... a dzis to nawet samego pana Kaczynskiego  "uzdrowili", ze on to nawet  "moglby porozmawiac z Putinem"  !!!... ale  "o bracie"  !!!

Zbliza sie rocznica zamachu  smolenskiego  wiec AGENT  Sakiewicz  pod  BICIE  PIANY  rocznicowej  "uzdrawia"  prezesa...

... wiec trzymajmy sie mocno realu,  bo rozne rzeczy moga przyjsc  do  PUSTYCH  LBOW  Ssssakiewiczowych,  "zarobionych"  presstytutek 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 25 stycznia 2020 16:26
25 stycznia 2020 17:55

No wlasnie, Panie Magazynierze...

... ze takie sady wymierzajace kolegia  ZNIESIONO... nie wiadomo kto i po co - oczywiscie kpie sobie - to czasami zdarzaja sie takie komentarze jak  Atelin'a  !!!

Bo w tak wytworzonym  CHAOSIE  i  BEZPRAWIU  jakie wytworzyla nam  WLADZA,  bo przeciez sama z siebie ten BURDEL  sie nie wytworzyl - to az prosi sie o  przyslowiowy "bejsbol"  !!!

Atelin ma szczescie. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 16:32
26 stycznia 2020 00:01

To klasyczna minoderia, na dodatek oblana przez rzeczoną Waszczuk grubym lukrem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 26 stycznia 2020 00:01
26 stycznia 2020 00:22

Przecież nie napisze, że najlepiej wychodzi jej kłamstwo i manipulacja a poza tym nienawidzi katolików i kościoła. Nawet nie wiedziałam, że taki portal istnieje i stoi za nim Radio ZET, a teraz także Agora.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 26 stycznia 2020 00:22
26 stycznia 2020 00:34

Ja tutaj, na mojej ulicy, mam spektakularne skutki polityki gazówy /Agory et co./. Niewątpliwie ochrzczeni ludzie, ok. 70tki, oświadczają spokojnie ministrantowi, że nie przyjmą księdza, który właśnie chodzi po kolędzie, i uważają to za dumną manifestację swojej postawy. A mnie opowiadają z satysfakcją, że w Polsce "są całe osiedla, gdzie są ogłoszenia, że nie przyjmuje się kolędy". To są czytelnicy Wyborczej. A o KK wyrażają się jak najgorzej. Gazówa ma sukcesy jednak... 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 26 stycznia 2020 00:34
26 stycznia 2020 09:38

W sumie powinna powstać lustrzana instytucja do Stowarzyszenia na Rzecz Monitorowania Zachowań Rsistwoskich i Ksenofobicznych tylko na rzecz monitorowania zachowań antykatolickich.

Pranie mózgów robi swoje, Agora wiedziała co robi.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @ewa-rembikowska 26 stycznia 2020 09:38
26 stycznia 2020 10:18

Stowarzyszenie Na Rzecz Monitorowania Zachowań Antykatolickich I Antypolskich... ależ wrzask by się podniósł ,by nie rzec- giewałt.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DYNAQ 26 stycznia 2020 10:18
26 stycznia 2020 10:22

a co, jak wolność to wolność

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 26 stycznia 2020 00:34
26 stycznia 2020 10:37

Pani popatrzy, Pani KOSSOBOR...

... a w mojej parafii  NIKT  gazowy  ani slucha ani czyta  !!!

Moj proboszcz, tydzien temu po ogloszeniach duszpasterskich - wyrazil swoja  NADZWYCZAJNA  radosc,  ze  prawie wszyscy parafianie przyjeli go z koleda, okazujac przy tym swoja wielka sympatie i zrozumienie dla niego i tego co robi dla parafian... no i oczywiscie swoja chojnosc  !!!

Powiedzial, ze jest  niemozebnie  z tego powodu  przeszczesliwy... moze TYLKO nie przyjeto koledy w 2-3  domach na cala parafie, tj. na 9 wiosek  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 26 stycznia 2020 09:38
26 stycznia 2020 10:39

I to  bylby  bardzo dobry pomysl  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Paris 26 stycznia 2020 10:37
26 stycznia 2020 17:59

Pięknie! Taka właśnie jest prawdziwa Polska. Komuna na mojej ulicy i osiedlu to dawni ludzie administracji i partii PZPR. Teraz wyznawcy gazówy i Michnika. Wstyd mi za ich... intelekt. 

Rozmowa z ponad 80letnią lekarką /moje osiedle/, która zapytała w czasie wyborów ostatnich, na kogo głosuję. /Takich pytań się nie zadaje obcym osobom!/ Uprzejmie jednak odparłam, że jestem "czarną konserwatystką", by pani doktor nie drążyła tematu. "To pani jest z SLD?" - zapytała leciwa doktor... Trudno zatem nie wstydzić się za intelekt tego pokolenia /na moim osiedlu/.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 26 stycznia 2020 09:38
26 stycznia 2020 18:00

Słuszna koncepcja. A jakie wycie piekieł by sie rozległo!

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 26 stycznia 2020 17:59
26 stycznia 2020 18:20

Rzeczywiscie...

... z intelelektem u leciwych osob  80+,  ale i czasami mniej - to  moze byc ambaras. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 26 stycznia 2020 18:00
26 stycznia 2020 18:23

A skad...

... nie byloby zadnego wycia... to  tylko mniejszosc w "meinstream'ie"  by zawyla  !!!

zaloguj się by móc komentować

toNick @Paris 26 stycznia 2020 18:23
27 stycznia 2020 01:12

I dokładnie tak należy ich widzieć - znikoma mniejszość, która przez gigantyczne medialne pompowanie udaje większość.

zaloguj się by móc komentować


Paris @toNick 27 stycznia 2020 01:12
27 stycznia 2020 10:01

Naturalnie...

... ze - od zawsze az do dzis - to  ZNIKOMA  MNIEJSZOSC  wyla i  wyje  w "meinstream'ach"... to ta  patologiczna  ZNIKOMA  MNIEJSZOSC  tworzy  piane z tych roznych doniesien sFiatowyH   czy tez tzw.  sFiatowyH  reakcji...

... albo roznych "niemilknacych ech po wywiadzie dla bild'a pana Kaczynskiego"  u  DEBILI  Sakiewiczowych i  Kurskich... tylko po to aby  ta  SWOLOCZ  MERDIALNA  mogla przewalac  nasze panstwowe pieniadze... i  "grac na wielu fortepianach"  ze sFiatowymi  merdialnymi  debilami... i w koncu  pisac  farmazony...

 

... ze  "narod jest podzielony"  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 27 stycznia 2020 08:55
27 stycznia 2020 10:06

I zadnej presstytutce  to wcale nie przeszkadza  !!!

W  rzeczy samej im to pasi - i czuja sie w tym  szambie merdialnym jak ryby w wodzie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować