-

ewa-rembikowska : Wczoraj Warszawianka, dziś Kujawianka.

Niewidzialna ręka kontra krzykliwa hucpa

Aura była tajemnicza. Nikt nie znał jego twarzy. Na ekranie widać było tylko ciemną sylwetkę. Ciepły głos mówił: „Czołem niewidzialni”. Potem pokazywał się cień ręki i z ekranu płynęła opowieść o anonimowych, młodych dobroczyńcach i ich uczynkach. Szedł meldunek za meldunkiem.

Uwaga, uwaga! Niewidzialna ręka numer 14592 naprawiła płot chorej staruszce.

Uwaga! Uwag! Niewidzialna ręka numer 10580 usunęła śnieg sprzed domu rencisty.

Uwaga! Uwaga! Niewidzialna ręka numer 9250 przynosi ze studni wodę samotnej osobie ze złamaną ręką.

 

Niewidzialni działali jak Zorro, pomagali w tajemnicy potrzebującym, a na miejscu zostawiali swój znak- kartkę z odciśniętą w atramencie ręką ze swoim numerem i prośbą, by osoba, której udzielono pomocy, odesłała druczek z informacją, co dla niej zrobiono do Telewizji Polskiej do programu „Ekran z bratkiem” lub „Teleranek.”

Każdy odcinek tajemniczy człowiek kończył słowami „Niewidzialna ręka to także ty” oraz zachętą, by dołączyć do klubu.

Akcja „Niewidzialna Ręka” trwała 25 lat, wzięło w niej udział około 200 tysięcy członków.

Autorem programu oraz prowadzącym był Maciej Zimiński .

Jego ideą było dostarczenie młodym ludziom inspiracji do tego, by swoją energię, pasję działania skierowali na bezinteresowną, bezpośrednią pomoc potrzebującym. Nagrodą była satysfakcję z tego, że pomogli a nie z tego, że sami znaleźli się w centrum uwagi.

Dziś jest to passé.

 

Dziś niewidzialny nie zachęca młodych ludzi do anonimowego działania na rzecz bliźnich.

Dziś świetle jupiterów widzialny, kolorowy i krzykliwy wzywa młodzież do wyciągnięcia ręki po datek od… samotnych, bezrobotnych, emerytów i rencistów.

Jakie czasy – takie obyczaje.

 

Tekst ten napisałam w 2012 roku. Dziś należałoby dodać, że proces demoralizacji społeczeńśtwa został rozłożony na lata zgodnie z zaleceniem Lenina, że największą sztuką wojny jest całkowite uniknięcie konfliktu zbrojnego, zamiast tego pokonanie wroga poprzez zniszczenie jego zasad moralnych, religii, kultury i tradycji. Kiedy kraj jest tak zdemoralizowany, mozesz go przejąć bez jednego strzału.

 

Od czasu wojny widzimy kolejne etapy tego procesu:

1/ sekularyzacja dobroczynności, to państwo przez swe media zachęca do dobrych uczynków – jeszcze anonimowych

2/ z transformacją gospodarczą przyszła transformacja w sferze kultury, obyczajów, ideologii i zmiany znaczeń słów. WOŚP nigdy by się nie przedarł do świadomości społecznej, gdyby nie II program Telewizji Polskiej z jego dyrektorką Niną Terentiew oraz dyrektywy, by samorządy zaczęły pokrywać wydatki na organizację finałów miejscowych, a także  działania ministra/ów oświaty, by udział z zbiórce dodatkowo punktować przy wystawianiu oceny za zachowanie.

3/ skoro w ciągu 28 lat została przeorana świadomość czterech pokoleń to ludzie po prostu nie wyobrażają sobie stycznia bez imprez związanych z finałem WOŚP.


W ludziach tych młodych i tych starszych tkwi tęsknota do działań pozytywnych, tylko nie mają siły i możliwości, by wyjść poza celebrycką pozłotkę. Chcą byc zauważeni a to daje im uczestnictwo w finale. Na przykład goldeniarze z Warszawy i z innych miast od kliku tygodni ćwiczą pokazy posłuszeństwa swoich psiaków. Wpisują się ze swoją działalnością we wzorzec lansowany przez mass media. Z kolei małe, drobne firmy traktują wystawnianie swoich produktów i usług na licytacje podaczas finałów w małych miasteczkach jako działania marketingowe realizowane  w cieniu giganta.

4/ Skoro przyjął się projekt, który z dobroczynnością ma niewiele wspólnego za to dużo z formatowaniem postaw, to nasi wrogowie zaserwowali nam w ubiegłym roku frontalny atak na kler, kościół i rodzinę. I co ciekawe, ci, którzy są związani emocjonalnie z WOŚP bardzo chętnie podjęli tę narrację, choć na co dzień są to porządni ludzie, jednakże umysły mają do cna zlewaczałe i o dziwo nie widzą w tym nic niezwykłego.tagi: wojna  dobroczynność  ideologia  taktyka 

ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 10:18
171     5740    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 10:25

Nowe narzędzia pozwalają na precyzyjniejsze formatowanie wielopłaszczyznowe. Zobaczymy co wygra. Chcę wierzyć że człowiek.

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Maryla-Sztajer 12 stycznia 2020 10:25
12 stycznia 2020 10:45

Na razie wygrywa dyrygent oraz ci, którzy za nim stoją. Casus WOŚP pokazuje, że państwo mamy z papieru. Skoro sąd powszechny nakazuje pokazać mu faktury a on nie robi tego, to oznacza, że nie mamy władzy sądowniczej. Tak samo z sądami administracyjnymi, które za nie wykonanie postanowień, mogą co najwyżej nałożyć mandat.  Przewodniczacy Komitetu Pożytku Publicznego ma wszelkie podstawy, by wszcząć procedurę odebrania WOŚP prawo do zbierania 1% i nie podejmuje żadnych działań. Urzędu skarbowego nie interesuje, że koszty organizacji festiwalu woodstock, są wrzucane w koszty, choć nie mają nic wspólnego z celem statutowym fundacji.

Widzimy, że wszystkie świnie są równe, ale niektóre równiejsze.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 10:45
12 stycznia 2020 10:56

Niewidzialna ręka w tytule skojarzyła mi się, zanim przeczytałam notkę, z tą ręką przypisywaną Adamowi. S.

Jak chyba wiemy nie ma czegoś takiego.

Za wszystkimi działaniami biznesowymi stoi siła np siła organizacji, pieniądza itp...

W tej sytuacji hucpy jawnej stawiam na człowieka. Nie wierzę w formatowanie silniejsze niż wola życia.

 

Przepraszam bo przykład OT.....ale mi się przypomniało teraz . W Auschwitz gdy pielęgniarka odmówiła dr Mengele zabijania urodzonych tam dzieci...on to o dziwo zaakceptował.

Te wychudzone kobiety rodziły dzieci z których do końca przeżyło podobno 3000?

Niestety nie pamiętam na szybko więcej szczegółów.

.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 10:45
12 stycznia 2020 10:58

A przecież rządzi PiS :)

Sorki nie mogłem się powstrzymać. Ale to casus PiS pokazuje najlepiej nasze państwo z papieru. Za PO WOŚP było częścią aparatu państwowego, dobrze wypełniając rządowe założenia. A dzisiaj?

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @Maryla-Sztajer 12 stycznia 2020 10:56
12 stycznia 2020 11:03

Za wszystkimi działaniami biznesowymi stoi siła np siła organizacji, pieniądza itp...

Dokładnie, gdyby centrala wydała smorządom zakaz organizowania finałów, wówczas i cyrk by się skończył.

Tutaj mamy prywatny biznes organizowany za państwowe pieniądze i realizację mitu od pucybuta do milionera, a przy tym cywilnego świętego Franciszka, którego słucha cała Polska włącznie z jej władzą wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. 

zaloguj się by móc komentować

umami @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 11:05

„Niewidzialna ręka to także ty”, pamiętam to z teleranka. Mały byłem, ale z hasła się zawsze śmialiśmy w szkole.
Za telerankiem i WOŚP stoją ci sami ludzie, a obserwujemy ich po prostu na różnych etapach — a na tych realizowane są inne cele. Najpierw trzeba było wychować sobie całe pokolenie wolontariuszy, widzących że pomoc bliźnim daje inny profit — po co katolicyzm i kochaj bliźniego swego jak siebie samego, skoro wystarczą zamaskowani harcerze; po co katechizm skoro wystarczy anonimowy altruizm. Na kolejnym etapie, po gruntownym i terenowym rozpracowaniu postaw społecznych, kiedy można było już czerpać zysk w świetle kamer, WOŚP bez mrugnięcia okiem zdjęło maskę Zorro i pomagało ustawić ale głownie siebie i znajomych królika. Nie da się przecież całe życie pracować za darmo i anonimowo, poza tym popularność uzależnia. Zdemoralizowaniu uległ organizator imprezy, co pociąga za sobą postawę reszty, wyuczonej przez telewizję, reagowania na odzew. Kiedyś Zorro, dzisiaj zerro.
O tym wymuszaniu dorzucenia się do skarbonki napisał ostatnio tekst Toyah. Mnie to mierzi, zwłaszcza jak widzę te ryje związene z WOŚP, bo mam konto w banku i telefon w sieci, przyspawanych do tej akcji. Bank i jego założyciele, to pewnie także potomkowie czerwonych. A sieć cały czas reklamuje się twarzami nielubianymi i omijanymi przeze mnie szerokim łukiem. Trudno się od tego opędzić, bo słupy z reklamami są w całym mieście.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 11:08

PiS najzwyczajnie w świecie boi sie ruszyć gościa, bo były za duży klangor zawiedzinych fanów z sekty.

PiS czeka aż swoi go wykończą za psucie biznesu.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @umami 12 stycznia 2020 11:05
12 stycznia 2020 11:11

Dokładnie tak to zadziałało, metoda salami. Do tego dodam jeszcze dwa słowa - przepierka pieniędzy z niewiadomego źródła oraz dowód wdzięczności.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ApesCornelius 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 11:13

A co im szkodzi, działanie propagandowe. Jest okazja, to trzeba ją chwycić.

Niemcy też mocno go wspierają - Lidl, mBank, Mercedes.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 11:15

Na początku był "TIMUR i jego drużyna" - o tam jest wzorzec niewidzialnej ręki.

Nieiwdzialnie jak projekt to element tresowania/kształtowania młodzieży - bardzo trudny dla PRL okazał się projekt Harcerstwo - było parę prób jego przesterowania ale fundament imperilanego generała był twardy [dziś tęczowe ZHP nie potrzebne nikomu trwa dzieki masie upadłościowej] i efekt bywał różny. 

W przypadku WOŚP - pomaganie ma być bezbolesne ot parę godzin i nagroda festiwal, to już inny format tresowania/kształtowania - wszystko można kupić  a emocje to podstawa funkcjonwania  [ w sklepie przy zakupach ajk w przy wspieraniu akcji propagandowych] Tutja też akcja WOŚP ma korzenie totalitarne - tym razem pierwowzorem jest akcja z III Rzeszy.

Dwa totalitaryzmy i dwa różne podejścia tworczo adaptowane przez następców.

I kwestia ekonomiczna - w gospodarce niedoboru wzajemna pomoc obywateli [tu nieiwdzialni] daje wiezi które ułatwiają funkcjonowanie. 

W gospodarce konsumpcyjne  - emocje potrzene są przy impulsywnych zakupach a więzi społeczne muszą być nietrwale by nie oslabiac sprzedaży.  Tu nie ma miejsca na wzajemną pomoc tu ma być chamstwo przed otwarciem drzwi na wyprzedaży. 

Od lat główny donatorem WOŚP to nie są zbiórki na ulicach ale koncerny i sieci handlowe jak LIDL. Ciekawa jest przyszłość tego projektu gdy koszt patronatu medialnego jest zdjęty z mediów publicznych i samorządów. Ale to nie nasz problem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Nieobyty 12 stycznia 2020 11:15
12 stycznia 2020 11:25

Tylko pieniądze ze zbiórek idą na zakup sprzętu. I choć ich udział co rok jest mniejszy, to muszą być, bo to jest twarz całej imprezy. 

Gdyby kuratoria zakazały organizować sztaby w szkołach, gdyby samorządy nie finansowały finałów, wówczas impreza by padła, pomimo finansowania przez Lidl i nie wiadomo kogo tam jeszcze.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Nieobyty 12 stycznia 2020 11:15
12 stycznia 2020 11:26

A o Timurze zapomniałam. Faktycznie to pierwowzór niewidzialnej ręki.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 11:30

Kto, mianowicie, rządzi dzisiaj?

Co rozumiesz przez określenie "rządzi"?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @umami 12 stycznia 2020 11:05
12 stycznia 2020 11:31

Ja pamiętam jak, to było chyba na początku lat 90-tych, siedzieliśmy grając w karty a tam wyskoczył Owsiak w TV ze swoim programem Róbta co Chceta. Popatrzyliśmy po sobie z prostą myślą, co to ku.... za kretyn? To było żenujące. Nigdy nic nie dałem na WOŚP, tak mi to róbta co chceta utkwiło w pamięci.

Dzisiaj widać jak duże było to przedsięwzięcie. Owsiak zaledwie jednym z elementów. Róbta co Chceta było zresztą dość dobrym hasłem opisującym ideę. Chodziło o to by uwolnić tą tkwiącą w każdym żenadę i się jej nie wstydzić. Nie wstydzić że się słucha disco-polo a nie rocka. Że jeździ się na desokorolce w wieku 20 lat itp. To było wzmiankowane tutaj już puszczenie seriali typu Siedem Życzeń, polegających na promowaniu dyskretnego uroku komercji i konsumpcjonizmu. Dla mnie to wszystko, było zaprzeczeniem lat 80-tych. Tych brudnych, twardych ale też posiadających jasno określone idee.

Mnie naprawdę śmieszy wiara w PiS w obliczu namacalnej obserwacji rozmachu działań pewnych ludzi. Którzy są w stanie zorganizować całą nową kulturę myśląć o wszystkim. I o Owsiaku i o Kasi Kowalskiej i kręcąc seriale w Kanadzie. Ci ludzie planowali lata 90-te w głębi lat 80-tych, jeśli nie wcześniej, kiedy nikt nie miał o tym pojęcia.

Niesamowite jest dla mnie jak tutaj obserwuje sie, analizuje te wszystkie zjawiska i jednocześnie nie wyciąga się żadnych poważnych wniosków ciągle miotając się w tych szczegółach, życiorysach, różnych drugorzędnych duperelach.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 11:03
12 stycznia 2020 11:34

,,od pucybuta?...,,

Pracował na ulicy czyszcząc buty po 1$... zbierał do skarbonki.

Aż umarła ciocia i zostawiła mu w spadku milion dolarów.

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu 12 stycznia 2020 11:31
12 stycznia 2020 11:36

Książka ,, Patologia transformacji,,.

.

 

zaloguj się by móc komentować


smieciu @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 11:30
12 stycznia 2020 11:41

Na pewno wie pan co mam na myśli.

Jeszcze przypomnę (tak ogólnie) że 500+ zaczęło się za PO... To wtedy powstała Karta Dużej Rodziny dająca różne ulgi.

Na tym to polega. Mamy tą ciągłość, systematycznie budowanie tego co jest najważniejsze: nowej kultury, więzi społecznych i to krok po kroku jest realizowane. Uzależnienie od państwa tworzenie nowych autorytetów, umacnianie dogmatów w stylu UE czy istnienia kasty sądowniczej z jej przywilejami - czemu zwykły człowiek nie może być sędzią?

Cały czas spędzam tutaj podkreślajac znaczenie tych koncentrujących się na społeczeństwie działań. Z tego punktu widzenia krytykując PiS, pokazując całkowicie marionetkowy charakter ich rządów. I co mi to przynosi? Krytykę i ciągłe pytania. Skoro to wszystko tak doskonale rozumiecie to czemu mnie krytykujecie, co wam przeszkadza mój sprzeciw wobec wielkiego planu budowy Nowego Lepszego Świata? Co proponujecie w zamian?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 12 stycznia 2020 11:41
12 stycznia 2020 11:46

to moze najpierw napisz, co Ty proponujesz w zamian no i zaproponuj jakąś drogę dojścia do tego "w zamian".

zaloguj się by móc komentować


Nieobyty @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 11:25
12 stycznia 2020 11:54

Nikt nie wyda zakazu funkcjnowania  sztabów w szkołach ani wspierania przez samorządy tak jaki nikt nie wyda zlecenia normanel kontroli skarbowej. 

Choć do sprawdzenia jest efekt ośmieszenia strajkiem nauczycielskim kadry - niby jak kordynator  który wypiął sie na maturzystów ma  ich kolegów dopingować do efektywnejszego żebrania [ pierwsze jaskółki odejśc skompromitowanych kordynatorów  już są ].

  Bo chodzi więcej niż dwa słowa -  przepierka pieniędzy z niewiadomego źródła oraz dowód wdzięczności.

Chodzi  jeszcze o skuteczność projektu - fundusze norweski, projekty fundacj Batorego itp. - większą kase marnotrawią a efekt gorszy.

Pajac w czerwony - dlatego był pionownay przez sądy bo się urwał zesmyczy i był zbyt zachłany - pokazano mu miejsce w szeregu i wyrokami sądowymi może zastąpić papier toletowy w WC.

WOŚP ma zapaść się od środka lub gdy będzie wrakime sponsorzy projekt porzucą [pajac juz straszył że odchodzi jakmu wyznaczono grosze jako zysk osobisty]  

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 11:46
12 stycznia 2020 11:55

Ja proponuję oddolną anarchię. To chyba jasne? Sprowadzanie to minimum uczestniczenia w systemowych rozwiązaniach. Nie głosować, nie dawać na Owsiaka itp. Nie płacić podatków! Czyli na tyle ile tylko jest możliwe oszukiwanie w tym temacie. Nie wystawiać paragonów czy faktur. Tworzyć sieci sprzedaży i produkcji (i edukacji ... - jak coryllus) poza systemem. Nie przypadkiem działania PiS akurat w tej dziedzinie wprowadzają zamordyzm. Kasa, jak wiadomo jest kluczem, bez kasy pobieranej od obywateli państwo upadnie.

Należy przyjąć że jesteśmy pod okupacją/zaborami i brać przykład z XIXw. Polaków, którzy robili swoje nie posiadając własnego państwa. Co jak się zresztą wydaje na dobre im wyszło. Wartosci kiedyś zlekceważone przetrwały i rozwinęły się.

Aaa no i oczywiście, chyba nikt nie oczekuje że będzie łatwo, lekko i przyjemnie? Coż, jest PiS, który właśnie to obiecuje. Taki jest właśnie wybór.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu 12 stycznia 2020 11:41
12 stycznia 2020 11:55

Europa umiera. W szerokim pojęciu czy zakresie cywilizacyjnym a nie tylko jako półwysep.

My tu trochę jak tych dwu w loży w Muppetach.

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 12 stycznia 2020 11:55
12 stycznia 2020 12:03

"brać przykład z XIXw. Polaków, którzy robili swoje nie posiadając własnego państwa.

Co znaczy "własne państwo".  Czy Kanada albo Nowa zelandia  ma "własne" państwo, skoro głową tych państw jest królowa innego?

Analogicznie, formalnie królem w Królestwie Polskim XIX w. był cesarz Imperium Rosyjskiego.

A podatki płacili wszyscy.

Twoje , za przeproszeniem, syntezy historyczne posiadaja istotny mankament, a mianowicie są oparte na wyobrażeniach bądź iluzjach, których genzezy dostatecznie nie rozpoznaję

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 12:09

Ja kolego zawsze z dużym zainteresowaniem czytam Twoje komentarze i czasem nawet zgadzam się z Twoimi diagnozami (nawet często). Zwykle nie zgadzam się z proponowaną przez Ciebie terapią (prawie zawsze). Ale teraz dałeś tak piękny kwiatek, że aż żal nie zerwać:

"To wtedy powstała Karta Dużej Rodziny dająca różne ulgi."

No i ja tą kartę wtedy dostałem (znaczy uzyskałem po korowodzie składania różnych podań i stania w kolejkach). Jakież to ja miałem ulgi - fakt różne, dokładnie 4:

1. Mogłem nabyć sobie z 5% rabatem biżuterię Kruka;

2. Mogłem zrobić sobie zakupy z rabatem w szczęśliwie upadłych celebryckich delikatesach Alma;

3. Mogłem rabatowo spędzić wczasy w prezydenckim ośrodku w Wiśle;

4. No i zniżka na kolej - z tym że obowiązywała tylko wtedy kiedy podróżowałem z dzieckiem więc aby z niej skorzystać musiałbym (a wtedy akurat codziennie do pracy dojeżdżałem koleją) zabierać do pracy, któreś z moich dzieci - no i wyrobić jakiś karnet, którego to wyrobienie kosztowało drożej niż bilet miesięczny.

zaloguj się by móc komentować

umami @smieciu 12 stycznia 2020 11:31
12 stycznia 2020 12:10

On się pojawił najpierw z tymi idiotyzmami w Rozgłośni harcerskiej i chyba Trójce. Mnie przed nim uratowała niechęć do polskiego rocka w tym niby „alternatywnym” wydaniu, którego nie lubiłem i nie lubię i cała ta jego nawijka jak kulą w płot. Na WOŚP też nigdy nic nie dałem, za to kilka razy musiałem o tym dyskutować i odczuć, że jestem traktowany jak ostatni egoista. Tu serduszka potrzebujących łkają a ja tu, ostatni sobek, mam głaz zamiast serca. Uległa im cała moja rodzina, sąsiedzi, znajomi. Bo to odruch przyłączenia się do akcji czynienia dobra, a skoro mijasz skarbonkę na każdym rogu, to przecież wystarczy do kieszeni sięgnąć. Małe dzieci są tu najgorzej wykorzystywane, bo żeruje się na ich czystych intencjach. Spróbuj takiemu malcowi wytłumaczyć, że go nabierają — jeszcze wyrośnie mały cynik. Więc to taki ordynarny szantaż.
O reszcie Twojego komentarza się nie wypowiadam. 

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @aszymanik 12 stycznia 2020 12:09
12 stycznia 2020 12:10

Przepraszam - powyższe adresowałem do kolegi śmiecia.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Nieobyty 12 stycznia 2020 11:54
12 stycznia 2020 12:14

WOŚP ma zapaść się od środka lub gdy będzie wrakiem sponsorzy projekt porzucą

 

Też mi się tak zdaje, aczkolwiek tam sa jeszcze do przewalenia duże budżety. On kupuje sprzęt powyżej ceny detalicznej, choć w ilościach hurtowych.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @umami 12 stycznia 2020 12:10
12 stycznia 2020 12:28

 "Tu serduszka potrzebujących łkają a ja tu, ostatni sobek, mam głaz zamiast serca. Uległa im cała moja rodzina, sąsiedzi, znajomi. Bo to odruch przyłączenia się do akcji czynienia dobra, a skoro mijasz skarbonkę na każdym rogu, to przecież wystarczy do kieszeni sięgnąć. Małe dzieci są tu najgorzej wykorzystywane, bo żeruje się na ich czystych intencjach. Spróbuj takiemu malcowi wytłumaczyć, że go nabierają — jeszcze wyrośnie mały cynik. Więc to taki ordynarny szantaż."

 

To jest kwintesencja całego przekrętu - szczytny cel, niewinne dziatki i szantaż emocjonalny. Zreszta Jurasek od urodzenia funkcjonuje i wszystko załatwia na zasadzie "baby crazy".

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 12:14
12 stycznia 2020 12:48

Sprzęt to cała bajka - koszt pracy sprzętu [ serwis, przegląd, oraz płyn do kalibracji, mycia/czyszczenia] są droższe niż sam sprzęt nie licząc kosztów pracy personelu go obsługującgo  - prościej toner do drukarek jest droższy niz drukarka a nie wsadzimy zamiennika do drukarki.  To jest efektywne przejęcie rynku - szpital dostawał aparaturę której utrzymanie kosztowało [nowszej generacji innych firm była tańsze w eksploatacji] i na sztywno wiązało go z danym poducentem.  Obecnie w dobie kontraktów z NFOZZ jakoś prywante szpitale i przychodnie specjalistyczne mają wyposażenie. 

By jeszcze dopełnić sprzęt nie jest darowizną ale należy do fundacji - podarowano szpitalowi leżanki dla rodziców ale niemieściły się na oddziale pediatri więc poszły na hol, jak sie rodzice poskarżyli do WOŚP   ten leżenki odebrał czyli on był właścicielem.

Zatem fakt że sprzęt kupowany jest w cenach detalicznych w ilościach hurtowych u wskazanach producentów to jedno ale dziś wydatki to nie sprżęt ale różne projekty [ np. kursy pierwszej pomocy itp.] i cały czas setki milionów na koncie nie rozdysponowane.

Co jest pozytywne to koniec "darmoch" - jak pajac chce festiwal to ma być zabezpieczny poprawnie a nie cyrk z patrolem, chce nazwy to ma płacić i już nie ma przystanku, chce kampani w mediach do daje twarz na foci z kopertą Grodzkim. Nie ma że boli Juras -robisz to dla swoich dzieci a najbardziej dla swego ego.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @umami 12 stycznia 2020 12:16
12 stycznia 2020 12:53

Patrząc na awatar i czytając teksty kolegi - myślę, że wiem jakie on miał intencje wymyślając swój nick. Ale fakt nie mnie to oceniać za literówkę przepraszam.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @smieciu 12 stycznia 2020 11:55
12 stycznia 2020 13:03

Ty chyba faktycznie z choinki się urawaleś.. Jasne ,wszyscy Cię wysłuchają i  np.nie będą spłacać kredytów.. :) Tu nie chodzi o to ,ze Ty krytkujesz ,tylko zwyczajnie jaja sobie robisz z ludzi..  

Czym dla Ciebie jako anarchisty jest własność oraz hierarchia ? 

Chlopie, rozumiem,że masz łatwość pisania i masz talent ,ale opanuj się i zacznij się zastanawiać nad tym co piszesz..

A  tak na marginesie, hasło pt. róbta co chceta .. To jest właśnie anarchia w czystej postaci.. Ciamajdany również oraz kasta sadownicza..To sa typowe przyklad anarchii..

Daleko nie odbiegasz od Owsika w swoim myśleniu.. 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @Maryla-Sztajer 12 stycznia 2020 10:56
12 stycznia 2020 13:08

BLogoslawiona M. Leszczynska

zaloguj się by móc komentować

syringa @Nieobyty 12 stycznia 2020 11:15
12 stycznia 2020 13:15

"Na początku był "TIMUR i jego drużyna" - o tam jest wzorzec niewidzialnej ręki."

TO byly lata 50.

Potem po 57r. powstal "Swiat Mlodych" i oni wylansowali pozniej "niewidzialna reke." TO byl ich pomysl i nie widze w tym nic zlego ze w czasie wakacji dzieci robily rozne takie "pozyteczne psikusy" (sadze ze NAPRAWDE nie mozna sie we wszystkim doszukiwac zlych intencji -w mysl hasla Orderu Podwiazki )

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 11:41
12 stycznia 2020 13:20

"Jeszcze przypomnę (tak ogólnie) że 500+ zaczęło się za PO... To wtedy powstała Karta Dużej Rodziny dająca różne ulgi."

NO NIE!!!!

Patrzcie panstwo -apologeta sie znalazl! Czy mam acanowi przypomniec jak pełowcy wyli ze "budzet tego nie wytrzyma???

Prosze sobie popatrzec jak mizerne resztki sa na Karcie  -bilety do (niektorych kin teatrow -tych najbardziej awangardowych ) ALE NIE MA NAJWAZNIEJSZEGO wolnosci wyboru wydawania tych pieniedzy

Przekroczyl Pan wszelkie mozliwe granice przyzwoitosci. (albo glupoty)

 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 12:28
12 stycznia 2020 13:40

OJ jako dziewczynka z zapałkami przebrana za czerwony kapturek... i ta morda wilka, nie mówiąc o krasomówstwie. Kup pan cegłę. 

zaloguj się by móc komentować


Nieobyty @syringa 12 stycznia 2020 13:15
12 stycznia 2020 13:50

Lata temu też inczej patrzyłem na akcje WOŚP a inaczej dziś. Co do ruch nieiwdzialenej ręki - była to akcja proapgandowo/wychowawcza o niskiej randze. A co do Świata Młodych to był to organ harcertwa które po latach  50 się reaktywowało i wracło  do pewnych korzeni. Zresztą lata 60 i w cześci 70 to budową  społeczeństwa które ma być dynamiczne - czyli industrializacja, nowczesna armia oraz zagospodarowanei wyżu demograficznego. W tym okresie potrzeba też oferty dla młodzieży która ma się uczyć na potrzeby przemysłu oraz armii - taką jedna z ofert była "niewidzialna ręką" i tu znowu w latach 70  pojawia sie koleja próba mutacji harcerstwa [ Harcerska Służba Polsce Socjalistycznej].

Choć dziś też inaczej oceniam tamte czasy - Gierek, Gomułka to jenak mężowie stanu  a Jaruzel po ugodzie w Nowym Jorku z Rocefelerem to ktoś gorszy niż targowiczanin [a bo ciamajdan dzisiejszy to dzieci nie magdalenki ale tamtego spotkania].

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 11:08
12 stycznia 2020 14:08

Zepsucie Owsiaka byłoby psuciem biznesu. Żaden rząd, z lewa, czy z prawa też nie byłby tym zainteresowany. W tym leży genialność projektu, który zresztą w większości krajów UE byłby nielegalny.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 14:52

Wszystkim, których tak oburzyło moje przypomnienie że za PO powstała Karta Dużej Rodziny zadaję pytanie: po co to zrobili skoro tak jej nienawidzili?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Draniu 12 stycznia 2020 13:03
12 stycznia 2020 14:58

Co niby byłoby złego gdyby ludzie odmówili spłacania kredytów? Zdajesz sobie sprawę w ogóle skąd te kredydy się biorą? Jak działa ten system? I co nie przeszkadza ci to?

A odnośnie Róbta co Chceta. Dla mnie żałosne czy też śmieszne jest że ONI dokładnie to robią o wy odmawiacie sobie tego samego prawa. Więcej. Wspieracie ten Układ w którym ONI mają te przywileje. Najwyraźniej uważając że ONI słusznie są tą wyróżnioną grupą ludzi, która może robić to co chce. A wy tylko robić na nich. Mają tą wyższość moralną i etyczną która sprawia że państwo funkcjonuje. Co innego gdyby do władzy dorwał się lud! Czyli wy. Marzący o zabijaniu, gwałtach i złodziejstwie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @smieciu 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 15:02

"A przecież rządzi PiS :) Sorki nie mogłem się powstrzymać"

Jak ty się człowieku potrafisz demaskować!! Naprawdę nie mogli tu wysłać kogoś bystrzejszego, kim nie dyrygują tak szalone emocje???

Co ma PiS do wośp-u milicjantowicza?? Nie wspierają. Za to robią inne ważne i wartościowe rzeczy - stąd twój wściek i gamoni-oszustów z konfederacji. Wośp teraz to głównie akcja tefałenu i macherów, którzy za tym przekrętem stoją.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @smieciu 12 stycznia 2020 14:58
12 stycznia 2020 15:05

Byłby ogólnoświatowy kataklizm. 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 11:08
12 stycznia 2020 15:06

Ma Pani rację, dokładnie tak jest. Ale #smieciu tego nie przyjmie do wiadomości, bo on ma swoją misję (fałszywą) do realizwania na SN.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Krzysiek 12 stycznia 2020 15:06
12 stycznia 2020 15:09

Rany, jakby Owsiak był jedynym przykładem. PiS boi się własnego cienia, Owsiak to przykład lepszy lub gorszy wśród setek innych.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 15:17

I jeszcze jedno odnośnie Owsiaka. Istnieje coś takiego jak zasady. Choć nie dla PiSu. I najwyrażniej wielu z was. Jeśli ktoś trzymałby się zasad to spławiłby tego kretyna i oszusta bo wierzy w zasady a nie sentymentalne bzdury pogłębiające ogłupienie. Mnie naprawdę wprawia w osłupienie kiedy czytam jak to np. Owsiak generuje koszty i uzależnia od producentów a ktoś tam u władzy tego nie eksponuje bo woli ulec ubeckiej kreacji i to jest tutaj uznanawe za właściwą drogę działania. Dla mnie to jest modus vivendi każdego pisowca, brnąć w podsunięte gówno i dorabiać do tego coraz głupsze uzasadnienia, podczas gdy wyższy plan jest implementowany za ogólnym przyzwoleniem.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 12 stycznia 2020 15:17
12 stycznia 2020 15:26

w polityce nie ma zasad, no chyba że ktoś ma je w programie zajęć na   jakimś Collegium Civitas, albo podobnym mateczniku lemingów.

W polityce samodzielnych graczy obowiązuje jedna jedyna reguła, a mianowicie że nie ma zasad, jeśli chodzi o realizację własnego interesu.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 11:46
12 stycznia 2020 15:28

ta propozycja świadczy o absolutnej bezradności. Na końcu równi pochyłej prowadzącej do nieodwracalnej klęski.

zaloguj się by móc komentować


Krzysiek @umami 12 stycznia 2020 12:10
12 stycznia 2020 15:36

"Na WOŚP też nigdy nic nie dałem, za to kilka razy musiałem o tym dyskutować i odczuć, że jestem traktowany jak ostatni egoista."

Aż mi się nie chce wierzyć, że nie potrafiłeś odeprzeć ich "argumentacji". Pewnie z grzeczności. Ja odpowiadam, że na rynku są inne oferty, lepsze, akcji charytatywnych, w których chętnie uczestniczę. Pytam, czy uważacie, że pieniądz który do tej waszej puszki z mojej kieszeni nie trafi, ale trafi do innej to jest coś złego? Niby dlaczego. Ta wasza jest jedną z wielu - wolę inne. Poza tym ile taki przeciętny palant co paraduje z tym idiotycznym "serduszkiem" prawie na czole, wrzuci - dychę, może dwie (na rok!!!). To jest żenada przecież. Gdyby dał choć marny tysiąc, no to można by uznać, że coś tam niezerowego sypnął.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Nieobyty 12 stycznia 2020 12:48
12 stycznia 2020 15:42

Dokładnie tak. Lubię takie wpisy [po to przychodzę na SN] - one coś wnoszą, dają prawdziwy obraz sytuacji i realne argumenty. Dzięki!

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Draniu 12 stycznia 2020 13:03
12 stycznia 2020 15:47

Draniu napisał o smieciu:

"Daleko nie odbiegasz od Owsika w swoim myśleniu.."

I to jest dobre podsumowanie tego typa. Ja bym nawet odjął przysłówek "daleko", który kolega #Draniu dodał chyba z wrodzonej łagodności i wyrozumiałości.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @syringa 12 stycznia 2020 13:20
12 stycznia 2020 15:52

syringa napisał o smieciu:

"Przekroczyl Pan wszelkie mozliwe granice przyzwoitosci. (albo glupoty)"

On tak ma cały czas - szkoda czasu na czytanie go. Ja już od pewnego czasu tylko przewijam jak widzę jego tekst. Wiadomo co napisza: "PiS zły, peło w zasadzie dobra(e)".

zaloguj się by móc komentować

MZ @Nieobyty 12 stycznia 2020 12:48
12 stycznia 2020 16:08

Masz całkowitą rację,coś o tym wiem.Sprzęt medyczny,odczynniki, serwis,części zaminne...nic polskiego.Rozwalili producentów polskiego sprzętu,polscy serwisanci -jest ich coraz mniej-nie mają dostępu do dokumentacji i części,chyba że zwiążą się z zachodnimi producentami na ich warunkach.Przez lata tak ustawiano prawo by weliminować polski sprzęt medyczny,a teraz zachodnie firmy dyktują ceny cześci,odczyników i serwisu.Np.jak placówka medyczna dostanie dofinansowanie z UE to zakupy są sterowane,nie mozna kupić np.rocznego sprzętu na wolnym rynku za połowę ceny tylko nowy z serwisem,nie mówiąc o cenie.Normalne przewalanie budżetu zgodnie z mafijnym prawem,a wWOŚP to jest dopiero przewał,ale to bedzie trwało bo za dużo gubych ryb się karmi tym.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 16:19

I  slusznie...

... bo to szczera prawda  !!!

Wiec co oni robia i za co biora te CIEZKIE  pieniadze jako swoje uposazenia  ?!?!?!

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 16:23

Przykry ten wpis na niedzielę, ale, ale nie zgadzam się, że nie ma niewidzialnej ręki, bo JO jest niewidzialny dla sądu, urzędu skarbowego, itd. :(

Widziałem dziś kilku sympatycznych maluchów przed kościołem.

JO, ze względów ideowych, powinien zabronić zbierania w takich miejscach pieniędzy. Poza tym na bilboardach nie ma mowy o woodstockach czy Jarocinach. To co ma JO "za uszami" - gruby sznur sobie zaplótł i kiedyś może mu zaciążyć. :(

Nie chciałbym być w jego skórze. Te wszystkie aferki mają "krótkie nóżki", chociaż nam może się wydawać, że to trwa długo.

Idąc spacerem z kolegą, "jak bezduszni", mijaliśmy gdzieś ok. 90% "serduszkowców". Na razie tych bez nie pokazuje się  palcem. :)

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 15:17
12 stycznia 2020 16:27

Choć nie dla PiSu. I najwyrażniej wielu z was. Jeśli ktoś trzymałby się zasad to spławiłby tego kretyna i oszusta .(...) Dla mnie to jest modus vivendi każdego pisowca, brnąć w podsunięte gówno i dorabiać do tego coraz głupsze uzasadnienia, podczas gdy wyższy plan jest implementowany za ogólnym przyzwoleniem.

Nie jestes Pisowcem

CI WIEC ZROBILES?

I od kiedy NIE placisz podatkow?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 11:25
12 stycznia 2020 16:29

Oooo tak...

... "nasze"  samoZONdy... "nasi  radni"  to  dopiero  majo  gest  !!!

Szczegolnie jak finansuja cos  z  NIE  SWOJEJ  KIESZENI...  i  NIKT  ich z tego nie rozlicza.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @smieciu 12 stycznia 2020 14:52
12 stycznia 2020 16:32

Nie oburzyło - raczej rozbawiło, a po co ona powstała - dla klasycznego picu - to nie była wcale kwestia nienawidzenia czy kochania a tylko klasyczny pic.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Paris 12 stycznia 2020 16:19
12 stycznia 2020 16:38

Dobraliscie sie - jak w korcu maku

Swoj do swego ciagnie....

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 12 stycznia 2020 15:09
12 stycznia 2020 17:00

Oczywiscie...

... ze ma Pan racje... ze sie boja  !!!

To jest tylko taka USTAWKA... i  zagrywka  pod publiczke... bo oni wszyscy z d**y cioci Magdalenki  sa  wystrugani  !!!

zaloguj się by móc komentować

emi @Nieobyty 12 stycznia 2020 12:48
12 stycznia 2020 17:05

Dokładnie tak jest.

Szpitali nie stać nawet na naprawę kupionego przez wOŚP sprzętu (bo przecież nie przejdzie mi przez klawiaturę, że podarowanego, nie ze swojego dają), to są zmarnowane pieniądze naiwnych darczyńców!

Swego czasu, po głośnym poparciu eutanazji nagle obdarowana został geriatria, ale że nie tak dużo jest tych oddziałów, więc szły np. po 3 aparaty ekg na jeden oddział i strach było pożyczać na inne oddziały, bo jeszcze ktoś doniesie, że nie są używane zgodnie z przeznaczeniem i zostaną zabrane;  aparaty były oklejone różnymi logo WOŚP jak choinki (naprawdę do obrzydzenia) odkleić też nielzia- szła fama, że sprawdzają, jeszcze zabiorą (a przecież się przydają, dopóki działają).

Powtarzam- zmarnowane pieniądze.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 17:06

Na naszym corso w Brzeźnie serduszka są ponaklejane na czapeczkach dziatek w wózkach i na obrożach psów. Na dorosłych, naturalnie, też. Pół Gdańska tu spaceruje. Wszyscy mają poczucie wspólnoty na pysiach. A tu na przeciwko idę ja z moją charcicą i żadnych naklejek nie mamy. I nie zamierzamy mieć, omijając starannie stojących na corso puszkarzy. No coś strasznego :))) ! ;) Poczucia wspólnoty wedle Owsiaka też nie zmierzamy mieć. Charcicę aż trzęsie na samą myśl! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 12 stycznia 2020 17:06
12 stycznia 2020 17:20

U mnie na wsi...

... wprost przeciwnie, Pani KOSSOBOR  !!!

Przed brama do kosciola stalo tylko 3 malutkich dziatek, gora 5-letnich z  puszka...  doslownie  NIKT z doroslych i dzieci  NIC  nie wrzucil.  Miejscowa SP  z nowa dyrektor, corka mojej nauczycielki historii ze szkoly podstawowej nie podjela prowadzenia tej "owsikowej" hucpy.

Nie zdziwilabym sie gdyby to byla "inicjatywa" jehowych, bo jest ich u nas troche... ale to tylko moje, moze nawet niesluszne przypuszczenie... takze w trakcie sumy w moim wypelnionym ludzmi kosciele biegalo  TYLKO jedno male dziecko z przyklejonym serduszkiem. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 12 stycznia 2020 17:06
12 stycznia 2020 17:33

Twoja charcica ma charakter. Właśnie to jest straszne, że ludzie tak ulegają emocjom, by być we wspólnocie serduszkowej. Ja tam z moim goldenem w życiu na takiej akcji nie byłam. To teraz serduszka będą wszędzie na ladach w sklepie, w windach, na drzwiach do mieszkań, na torebkach. Na płaszczach to ludzie będą nosić serduszka jeszcze ze dwa miesiące, póki się nie odklei.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 12 stycznia 2020 17:20
12 stycznia 2020 17:33

Mądra dyrektorka. Oby więcej takich.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @emi 12 stycznia 2020 17:05
12 stycznia 2020 17:37

Jeszcze jeden problem polega na tym, że wpada banda i okleja serduszkami wszystko co napotka po drodze. Tak więc wygląda to potem tak, jakby Owsiak uratował służbę zdrowia, bo cały sprzęt jest od niego. Powinien oczywiście być zakaz.

Dokładnie są to zmarnowane pieniądze, bo szpital nie może zamówić tego, co by chciał, tylko otrzymuje to, co tamtemu zbywa.

W ogóle powinien być zakaz kupowania sprzętu do szpitali przez jakiekolwiek organizacje NGO. Jak Fundacja chce, to niech dokłada do operacji chorych dzieci i wspiera ich rehabilitację.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Andrzej-z-Gdanska 12 stycznia 2020 16:23
12 stycznia 2020 17:39

Idąc spacerem z kolegą, "jak bezduszni", mijaliśmy gdzieś ok. 90% "serduszkowców". Na razie tych bez nie pokazuje się  palcem. :)

 

No, byliście po prostu asertywni.

zaloguj się by móc komentować

umami @Krzysiek 12 stycznia 2020 15:36
12 stycznia 2020 17:42

Ja nie tłumaczyłem tego zbierającym tylko tym, którzy wrzucili i dostali serduszko — no i nie wszystkim tylko tym, którzy się dziwili, dlaczego ja tego nie zrobiłem. Niektórzy są ponad i nie obchodzi ich doszukiwanie się drugiego dna. Skoro jest impreza, tańczą jak im zagrali i już. Przestałem się dziwić i uczciwie powiem, nie chce mi się dyskutować z niektórymi. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 11:41
12 stycznia 2020 17:55

Coś pozytywnego czyli to co robimy na codzień; a Twoje uwagi są dość ograniczone intelektualnie - PiS jest i jutro go nie ma a problemy pozostają

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @MZ 12 stycznia 2020 16:08
12 stycznia 2020 18:00

Jakoś szpitale prywatne [np. należące do amerykańskich funduszy inwestycyjnych] realizują tylko te bardzo popłatne procedury medyczne – im nie potrzeba przepłacać za sprzęt z dotacji UE oni tam każdy grosz liczą,.

Wośp też chyba nie daje szpitalom publicznmy  takiego sprzętu by mógł konkurować w NFOZ o kontrakty na dochodowe procedury. Znamy przypadek Wodeckiego – zrobił operacje prywatnie a jak się paprało to ratowali go w publicznym.

Co do przewałów o to sprzęt zagraniczny jest tylko wstępem – leki to jest dopiero biznes i nie chodzi mi o wymuszone refundacje i wywóz z kraju ale o liczne leki wycofywane które jako skuteczne są w Niemczech a nawet na Ukrainie ale nie w IIIRP.

To nie jest przewalanie budżetu zgodnie z mafijnym prawem - to jest celowa polityka korporcji zamiast taniej profilaktyki i tanich leków na nią tylko drogie procedury płatne przez budżet.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 11:55
12 stycznia 2020 18:02

Nawołujesz do popełniania przestępstw?  Marzysz o konfrontacji z systemem/państwem? Odłóż już flaszkę, ok?

zaloguj się by móc komentować


emi @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 17:37
12 stycznia 2020 18:13

Nie do końca tak- oddział może złożyć zapotrzebowanie, ale i tak dostanie wegług rozdzielnika WOŚP, a darowanemu koniowi...

Tylko bić piętami (wiadomo o co) z radości i dziękować łaskawcy.

Kolejne odwrócenie znaczenia. To nie jest dobroczynność. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @emi 12 stycznia 2020 18:13
12 stycznia 2020 18:15

Oczywiscie, ze jest to  PATOLOGIA  !!!

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 12 stycznia 2020 18:02
12 stycznia 2020 18:23

Przestępstw? Czy to oznacza że jeśli powstanie prawo, które każe ci myśleć: rząd jest dobry a ty tak nie będziesz myśleć to będziesz przestępcą? Gdzie jest granica tego absurdu? Czemu nie po prostu nie zadekretować: Państwo i rząd są święte. Prawo też takie jest. Jedynie słuszne. Jeśli uważasz inaczej jesteś przestępcą.

No ale ok. Jesteś mądrzejszy? To wyrzuć to z siebie, powiedz jak sobie wyobrażasz postawienie Polski (mam tu na myśli Polaków) na drodze do sukcesu. Walcząc w sądach gdzie sędzia, gdy już mu się nie chce może robić tak jak rzecze Owsiak a ty grzecznie przyjmiesz wyrok albo będziesz się z nim rypać 10 lat?

Zejdź na ziemię.

zaloguj się by móc komentować

MZ @Nieobyty 12 stycznia 2020 18:00
12 stycznia 2020 18:28

Jak o leki idzie to przerabiałem to na sobie,sprowadzałem z Niemiec i z Ukrainy,to jest jeszcze wiekszy skandal bo tyczy być albo nie być życia ludzkiego...kryminalne "państwo",tak w skrócie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:23
12 stycznia 2020 18:29

Tak jestem mądrzejszy i lepiej wykształcony i nie piję

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:23
12 stycznia 2020 18:30

W sądzie nie byłeś i prawa nie znasz - zajmij się czymś innym ok?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 15:26
12 stycznia 2020 18:37

w polityce nie ma zasad, no chyba że ktoś ma je w programie zajęć na   jakimś Collegium Civitas, albo podobnym mateczniku lemingów.

Zgadza się. Tego właśnie nie rozumiem. Że z jednej strony to uznajecie, ten brak zasad, moralności czy etyki u tych, którzy wami rządzą, bądź z drugiej strony, jak ciąglę piszę, że odmawiacie sobie możliwości postępowania na tych samych zasadach co politycy.

Naprawdę dla mnie większość z was to po prostu schizole. Wierzący że można coś zmienić postępując według narzucanych z góry zasad dążących do waszego zniewolenia. Do tego że macie coraz mniej i mniej do powiedzenia. Jak u licha mają być zrealizowane wasze idee? KTO i DLACZEGO miałby to zrobić skoro za pomocą prawa i stosowania paru sztuczek socjologicznych można z ludźmi zrobić wszystko? Skoro ludzie wspierają metody polegające na kłamstwach, oszustwach. 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @emi 12 stycznia 2020 17:05
12 stycznia 2020 18:40

Propaganda to połowa sukcesu - nie raz Jerzy O. gdy stawał w sądzie to dostarczał segregatory z prośbami szpitali w ramch zapotrzebowania. Czy ktoś kiedyś sprawdził w jakim procencię te użyczone sprzęty są zgodne z zapotrzebowaniem ile 15% czy 30% a całej reszcie według uważania. Kiedy jeszcze finały był monotematyczne to przynajmnie był wiadomo że sprzęt ma być pod dany profil działności. Teraz to się wszystko rozmywa bo jak WOŚP w rozliczeniach podaje funduszę są dzielone a to na szkolenia z pierwszej pomocy [ no tak ale w ramch szkoleń BHP wszyscy są szkoleni a szkoły powiny to mieć w programie] czy badania przesiewowe słuchu  a kto je prowadzi i dane wklepuje personel w ramach obowiązku służbowego bo za 6 mln to nie obgonili by całego kraj a tak sprzęt dali. 

Próbowali kiedyś skopiować WOŚP na Ukrainie ale mimo wszystko Ukraincy nie nabrali sie na taką hucpę [dziwne nie komedianta im wtrynili na prezydenta ale szwindel typu Jerzego O.  rozczytali bezbłędnie].

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 12 stycznia 2020 18:30
12 stycznia 2020 18:40

Ja się do sądów nie garnę więc ty mi oszczędź pieprzenia od rzeczy. Albo podaj konkrety. Jesteś w stanie? Czy tylko jak wszyscy potrafisz jedynie tak sobie pitolić z poczuciem wyższości ale niebędących w stanie podać choćby jednego kontrargumentu na moje? Podasz swój sposób na Polskę? Nie? To lepiej idź się napij.

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 18:37
12 stycznia 2020 18:41

Pytam po raz kolejny :nie tchorz i odpowiedz :

Nie jestes Pisowcem

CI WIEC ZROBILES?

I od kiedy NIE placisz podatkow?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:37
12 stycznia 2020 18:41

Działamy zgodnie z prawem i na podstawie obowiązującego prawa a cele realizujemy skutecznie w realnych i prawem wskazywanych cezurach czasowych

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 18:37
12 stycznia 2020 18:41

Pytam po raz kolejny :nie tchorz i odpowiedz :

Nie jestes Pisowcem

CI WIEC ZROBILES?

I od kiedy NIE placisz podatkow?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:40
12 stycznia 2020 18:42

Idź się ucz: www.biblioteka-niepokonani.pl 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @emi 12 stycznia 2020 18:13
12 stycznia 2020 18:43

Jak działa Owsiak wg MK. 

- Jurek masz 100 zł, kup dziecku 4 opakowania leków. -

Po półtora roku... -

- Kupiłeś?

- Tak , kupiłem  2 termometry i wagę. 

- A gdzie reszta?

- Nie ma reszty! -

- A paragon?

- Nie ma!

- Co zrobiłeś z resztą kasą?

- Milcz hejterze! Gdyby nie ja, to dziecko by umarło, a sprzęt mówi sam za siebie! 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @MZ 12 stycznia 2020 18:28
12 stycznia 2020 18:46

Kolonialne państwo a nie kryminalne. Gdy by to było kryminalne państwo mafia była by ostoją sprawiedliwości jak w Kolumbi. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @syringa 12 stycznia 2020 18:41
12 stycznia 2020 18:50

Nie odwracaj kota ogonem. Pisałem że należy w na ile się da unikać płacenia podatków. I tak robię. Czyżbyś robił inaczej?

Czemu nie pytasz każdego tutaj co zrobił? Ja robię dużo. Piszę Prawdę. Nie wspierając Systemu nie pogłębiam też gówna.

W zamian daj mi odpowiedź na tylko jedno pytanie: głosowałeś na PiS? (w ostatnich wyborach)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 12 stycznia 2020 18:42
12 stycznia 2020 18:57

qwerty ile razy mam pisać że to jedno, co szanuję, ale ja piszę o czymś innym?

Nie da się wygrać opierając na jednostkach. Potrzebny jest ruch masowy. Rzecz leży w tym że w twoim przedsięwzięciu uczestniczy garstka ludzi w porównaniu z ruchem wspierającym PiS. Paradoksalne jest to że walczysz z anarchią w której tacy jak ty zdobyliby szeroki autorytet i mieliby szansę na masowy ruch zamiast tego woląc się sprzeczać ze mną próbującym pokazać że tzw. rząd jest jedynie odgórnym kanalizowaniem energii tak by tej nie mogli przejąć ludzie tacy jak ty. Czy ja.

O to chodzi w anarchii. O wolny wybór. O prawdziwy autorytet.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @syringa 12 stycznia 2020 13:15
12 stycznia 2020 19:03

No właśnie taka jest różnica między tymi dwiema imprezami. Pożyteczne psikusy dzieciaki robiły i były niewidzialne. To była prawdziwa dobroczynność. Dobry uczenek zrobiony własnymi rękami bez ostentacji.

Gdyby Owsiak poprosił, aby dzieci coś zrobiły - rysunek, lalkę, a potem wystawiły to na aukcję też byłoby inaczej. Gdyby powiedział - idź do hospicjiu i poczytaj koledze z nowotworem bajkę... A tu mamy taką naukę - idź i wyżebraj pod kościołem a problem zostanie rozwiązany. To przecież jest zaprzeczenie wychowania. Dzieci pieniedzy wlasnych nie mają, muszą je dostać od dorosłych. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:57
12 stycznia 2020 19:29

zalóż partie polityczną, no problem;- sformułuj cele wg zasady 3Z zaplanuj zapisz zweryfikuj - i możesz dodac czwarte zet tj. zapomnij; nie masz żadnego doświadczenia w organizowaniu ani imprez ani ruchów społecznych ani metodyki konfrontacji;- autorytet potrzebny jest dla kreowanych liderów, i takich mamy, a cele do osiągania winny być: realne i mierzalne; inaczej mówiąc: co chciałbys sprzedawac na rynku idei i rynku wzorców skuteczniości w konfrontacji z patologią państwa? no i za ile, rzecz jasna; anarchia? dziękujemy, mamy inne dania do spożycia; celem jest uporządkowanie [relacji, zachowań, etc] a nie anarchia; garstka ludzi? oj, nie masz pojęcia o skali

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 18:57
12 stycznia 2020 19:33

autorytet w anarchii? wolny wybór w anarchii? aby cokolowiek diagnozować czy też formułować tezy wykonawcze to trzeba mieć dane o .. i nazwane problemy do rozwiązania; czy w anarchii każdy będzie premierem? czy jak w pytaniu o komunizm,- żony będa wspólne? a jak z własnością w anarchii? dotkniesz ręką i powiesz: to moje

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 19:03
12 stycznia 2020 19:35

to jest krucjata po kasę i każda scenografia jest na drodze do celu, przy okazji trening behawioralny dla mas i w tle łowienie 'liderów' do innych rozdań

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 12 stycznia 2020 10:58
12 stycznia 2020 19:38

Twój problem polega na tym, że utożsamiasz PiS z całym państwem jakim jest tzw. IIIRP. Mylisz czubek góry lodowej z tym co jest pod powierzchnią wody. To dosyć częsty "problem" sam się z tym kiedyś zmagałem kiedy wydawało mi się że przyjdzie UPR i pokona wrogi nam establiszment ;-)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 12 stycznia 2020 19:33
12 stycznia 2020 19:45

Nie wiem czemu anarchia zaraz każdemu kojarzy się zabieraniem. Pewnie coś takiego miałoby miejsce chwilowo ale sorki jeśli nie sprowadzamy człowieka do zwierzęcia z jego instynktami to bez obaw.

Problem leży w tym że po prostu nie da się inaczej. Jeśli komuś to sprawi przyjemność to nie musi się to wcale nazywać anarchia. Może się nazywać Niepokonani2012. Mnie to jest zupełnie obojętne. Na tym polega właśnie piękno anarchii, tak działasz jak ci się podoba. Po prostu musi to być organizacja oddolna.

Wiesz co jeszcze jest zabawne qwerty? Że pewnie twój ruch jest anarchistyczny... No chyba że macie tam jakiś statut z przynajmniej 10 stronami praw i zasad. A może nie macie w wogóle? Jak tam jest qwerty? Tak bez żadnych praw i sędziów i zasad działacie?

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @onyx 12 stycznia 2020 19:38
12 stycznia 2020 19:57

Tak, utoższsamam, bo tak jest. PiS jest wytworem państwa. Owszem to tylko takie ludki dla tłumu ale to bez znaczenia. Czy wierzysz w PiS czy rząd czy państwo. Wierzysz w podsuniętą iluzję. Najważniejsze jest że przez to, na rożne sposoby, wspierasz System czy jak kto tam woli to nazwać. Mogą to być rządy Żydów (wcale nie takie głupie, bo w istocie mamy narzucenie takiego prawniczego żydowskiego myślenia. Mam umysł żydowski jak mawiał Czesław Miłosz)

Ok, troszkę się zmęczyłem i nie chce mi się zbytnio tego wałkować. Ale przecież no nie ma żadnego sensu opierać się na PiSie. Każdy chyba wie że światem rządzą inne siły, na innych poziomach i jeśli ktoś zetknął się z rzeczywistością, najlepiej z jakimś przekrętem gospodarczym albo kryminalnym to wie że to wszystko jest fikcją. Układy, które rządzą Polską są nie do ruszenia przez garstkę kompletnie nic nie znaczących partyjniaków bez żadnych zresztą ideii. Jaki idee ma Morawiecki, Kamiński, Gliński? Chodzi o to że układy są tak silne, na przestrzeni hisotrii kontrolowały przebieg całych wielkich wojen że tylko dziecko może sobie wyobrażać że jest w stanie powstać jakaś konkurencyjna centralnie sterowana struktura, która będzie w stanie zawalczyć.

To niemożliwe i tyle. Szansa jest tylko jedna. Struktura zdecentralizowana. Jak największa. Działająca po swojemu. No i stąd najważniejsze: by ona powstała musi nastąpić zrozumienie potrzeby istnienia takiej struktury, zrozumienie że nie są możliwe jakiekolwiek zamiany za pomocą struktur narzącanych nam przez System/Układ/Żydów/Kosmitów. Bo to są ich struktury stworzone w ich interesie i do naszej kontroli.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @smieciu 12 stycznia 2020 18:37
12 stycznia 2020 20:05

Niestety tak to wygląda. Wiedzą, widzą, komentują i się dostosowują.  KONSTYTUCJA!... KONSTYTUCJA!.. KONSTYTUCJA!?

Jednakże uważam że chęć i metody zmiany systemu lepiej zachować dla siebie, nie omawiać na szerokim forum. Działać nie gadać.

A w ogóle to jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej jak będziemy grzeczni. -;)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 20:08

"skoro w ciągu 28 lat została przeorana świadomość czterech pokoleń to ludzie po prostu nie wyobrażają sobie stycznia bez imprez związanych z finałem WOŚP."

Postkomunistyczne pobojowisko zostalo zagospodarowane przez Owsiaka i jego kolegow. Zycie nie znosi prozni, nawet w post-PRL-u.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 10:45
12 stycznia 2020 20:15

" Casus WOŚP pokazuje, że państwo mamy z papieru. Skoro sąd powszechny nakazuje pokazać mu faktury a on nie robi tego, to oznacza, że nie mamy władzy sądowniczej."

Dokladnie.

W USA takie sprawy zalatwia sie w bardzo prosty sposob. Szczegolnie w powaznych sprawach, a takimi sa sprawy finansowe.

Dostaje gosc wezwanie do sadu na okreslony dzien, ma sie stawic i przedstawic wymagane przez sad materialy, dokumenty.

Jak sie nie stawi, przychodza policjanci i go doprowadzaja do sadu.

W Polsce, dociagajacy 70-tki hippis z milicyjnym rodowodem pokazuje z usmiechem gest Kozakiewicza.

Dlaczego?

Bo ma uklady. A na uklady, jak wiadomo nie ma rady. Przynajmniej w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 12 stycznia 2020 19:45
12 stycznia 2020 20:15

idź się pouczyć, ok? i zajmij się czymś innym, bo nie masz żadnego pojęcia o tym o czym prawisz, szkoda czasu

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Szczodrocha33 12 stycznia 2020 20:08
12 stycznia 2020 20:16

I bym dodała jeszcze jego sponsorów, bo jak mówię bez Niny Terentiew i II Programu TV oraz innych osób na szczeblach ministerialnych nie został by wypromowany. Przecież przez lata była to jedyna fundacja w Polsce, która otrzymała od MSW specjalne zezwolenie na rozliczanie zbiórki po 1,5 roku.

Dlaczego jednocześnie jest to jedyna fundacja, wokół której toczą się takie spory? Bo na przykład fundacja "Budzik" nie budzi takich emicji a Ewa Błaszczyk buduje drugi szpital i ileś dzieci zostało wybudzonych. 

Dlaczego Owsiak nie założył z zebranych pieniędzy własnego szpitala/li, z własnym personelem i z własnym sprzętem zakupionym z zebranych składek?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 20:16
12 stycznia 2020 20:21

Ewa Błaszczyk walczyła o własne dziecko poszerzając przy tym zakres swoich kompetencji ....i mogła to potem rozbudować.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 20:25

Dawno temu było omawiane i po prostu używane słowo System...u Coryllusa i Toyaha. Nie było doprecyzowane bo wszyscy czuli blusa.

Teraz słowo znikło choć nie System. Ten się umocnił. Tacy jak Owsiak mu pomagają samym swoim istnieniem.

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 12 stycznia 2020 18:37
12 stycznia 2020 20:31

Nie rozumiesz podstawowej dystynkcji. Otóz ludzie , którzy "robią" w polityce powinni kierować się  jedną zasadą,  czyli takim działaniem, które gwarantuje im skuteczność. Tym charakteryzuje sie  profesjonalizm w dziedzinie polityki.

Jesli polityk plecie wciąz o zasadach (Bóg, Honor, Ojczyzna) , w wersji wolnomularskiej ta triada została zredukowana do Honor i Ojczyzna, to ja odbieram takiego polityka w ten sposób, ze nie ma pojecia jak działąć skutecznie i mówiąc te formuły tworzy sobie alibi dla braku skutecznosci.

A zatem, nalezy rzecz rozdzielić. Do polityki powinny  przygotowywać szkoły o specjalnym profilu i prowadzic do niej rónież specjalne ścieżki awansu. W naszej "demokracji" mamy natomiast łapanki ze zbieraniny amatorów. A od nich nie mozna wymagać, aby działali wedle makiawelizmu, bo nawet nie rozumieją co to takiego.

Przykładowo w Great Britain kazdy wie, ze do szeregów elity politycznej droga prowadzi przez Eton lub jeszcze przez dwie lub trzy podobnej rangi  szkoły. Kto nie chce iść robić w polityce (dyplomacji, wywiadzie, etc.) , ten nie pcha się do Eton.

O to mi chodzi.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Maryla-Sztajer 12 stycznia 2020 20:21
12 stycznia 2020 20:49

No podobno jemu też, bo druga córka urodziła się chyba z wadą słuchu. Poszli zupełnie w innych kierunkach.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 20:16
12 stycznia 2020 20:49

"I bym dodała jeszcze jego sponsorów, bo jak mówię bez Niny Terentiew i II Programu TV oraz innych osób na szczeblach ministerialnych nie został by wypromowany. Przecież przez lata była to jedyna fundacja w Polsce, która otrzymała od MSW specjalne zezwolenie na rozliczanie zbiórki po 1,5 roku."

Network.

Czyli siec ludzi dobrej woli.

Przeciez wystarczy popatrzec na Owsiaka i posluchac go przez pare minut zeby zrozumiec ze mamy do czynienia z czlowiekiem dobrej woli. Dzialajacym w sieci.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 20:51

Jakoś nikt do tej pory nie sprawdził jak pieniądze z puszek są liczone w poszczególnych punktach zbiorczych, kontrolowane i przekazywane dalej. Może jestm ostatnim chamem, ale przypomina mi się film, chyba "Kasyno", gdzie systematycznie pakowano w obszerne teczki odpowiednią ilość gotówki ugranej przez krupierów i kurier przekazywał to w godne ręce. Reszta wracała do kasyna.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Wrotycz1 12 stycznia 2020 20:51
12 stycznia 2020 20:55

Nie wiem.  Jedna z wielu tajemnic. Generalnie kłania się brak transparentności.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 20:31
12 stycznia 2020 21:11

Ok, brzmi nieźle. Tylko że w takim układzie nie wiesz co jest ściemą a co kłamstwem. Kiedy kończy się jedno a zaczyna się drugie.

Po drugie pewnie prawdziwym będzie założenie że w konfrontacji dwóch politycznych stronnictw posługujacych się tymi metodami wygra to które ściemnia lepiej. Kto będzie ściemniać lepiej? Człowiek zasad czy zwykły oszust?

No i po trzecie i być może najbardziej niedoceniane. W takim środowisku wszyscy wiedzą że każdy może oszukiwać i dobrze się pilnują. Dlatego raczej naiwne jest przykładowo sądzenie że PiS jest  w stanie kogoś wykiwać. Kontrola musi być konkretna, każdy skok w bok uważnie obserwowany. W końcu rozmawiamy o profesjonalnych twórcach polityki, którzy już niejedno widzieli.

 

PiS jest według mnie zresztą ciekawym obiektem jeśli chodzi o tą trzecią sprawę. Wiele wskazuje na to że Kaczyńskim wydawało się że ugrają coś gdy wygrali w 2005r. Ale dlaczego wygrali? Bo Układ nie rzucał kłód PiSowi. Kampania wyborcza była spokojna, PiS dostał swoją szansę i wykorzystał. Był wyrazistszy, jego paczka ludzi prezentowała się ciekawiej podczas kampani. Ale i tak wszyscy uważali że powstanie POPiS. Na czele z Układem, który jak każdy wie miał w PiSie masę agentów. Co tam kogoś wyciągnął J. Kaczyński to agent. Agent za agentem. Układ więc uważał że PiS ma pod kontolą.

A Kaczyńskim wydawało się że to oni mają PiS pod kontrolą. Wydawało im się że to oni „wygrali”. To oni mają rządzić.. W naturalny sposób doszło do konfrontacji. Pomijam już tu czasem samobójcze zachowanie się braci Kaczyńskich. Ale ogólnie Układ nie miał większych problemów z zapanowaniem nad sytuacją. Jeśli trzeba to nie przebierano w środkach. Kulminacją był Smoleńsk. Kompleksowe rozwiązanie sprawy raz na zawsze.

Według mnie wielką naiwnością jest sądzić że Układ nie wyciągnął wniosków z tej sprawy. Że oni lekceważą takie rzeczy. Że po takiej nauczce ich uwaga nie jest zdwojona.

Nie wnikając w przyczyny powstania obecnego rządu to obserwując przebieg jego działań  widać to dość wyraźnie. Jak tylko PiS wyskoczy z czymś zagrażającym Układowi sprawa ukręcana jest w zarodku. Jak np. z sądownictwem. Podobnie było z IPN. PiS wyszedł z wydawałoby się mało znaczącą nowelizacją (a zatem pewnie nie uzgodnioną z Układem) i reakcja była natychmiastowa. Tak samo Macierewicz. Zaczął coś tam grzebać w wojsku? Został usunięty. Wszystko dzieje się szybko, sprawnie nie pozwolając na to by powstały jakieś schizy jak kiedyś raportem WSI itp. Ma być gładko. I jest gładko o czym świadczy zachowanie mediów.

Opozycja jest farsą, PiS nie jest brutalnie atakowany jak kiedyś. Bo nie ma potrzeby. Układ wyciągnął wnioski, maszyna działa sprawnie, wyskoki w bok są kontrolowane i szybciutko kasowane.

To jest właśnie profesjonalna współczesna polityka. Ten ideał.... Tak już dobrze działająca że wielu członków PiS nawet nie musi wiedzieć na kogo w istocie pracuje. Ale na wszelki wypadek są tam wetknięci na ważne stanowiska odpowiedni ludzie. I tylko czasem nastąpi zgrzyt, jak w sprawie Banasia gdzie wyraźnie doszło do frakcyjnych przepychanek. Ale nawet i tu nie pozwala się na większą ekspozycję medialną.

Jest tak bo jest kontrola. Nie ma improwizacji. Nie siedzą tam amatorzy ale prawdziwi profesjonaliści mający świetnie opanowe te właśnie techniki, tak niby pożądane przez mistrzów polityki tudzież zarządzania państwem i masami.

 

Taka jest też pewnie naturalna kolej rzeczy w przypadku takiego jaki mamy systemu politycznego. Niestety, jakby nie patrzyć nie ma innej drogi niż anarchistyczna. Aczkolwiek współczesna polityka nie jest dla mnie najważniejszym powodem. Dla mnie to raczej kolej cywilizacyjna. A nawet religijna. Albo wierzymy w siebie, wierzymy w człowieka albo nie. Anarchia to sposób na danie mu szansy. Każdy inny układ nie tylko skazany jest na niepowodzenie ale w praktyce prowadzi to zamienienia człowieka w niewolnika. Niewolnika, któremu inaczej niż kiedyś zostanie zaaplikowany cały sztucznie stworzony wzorzec kulturowy bez możliwości poznania innego. Co też zresztą będzie dość naturalnym wynikiem doskonalenia technik sterowania masami.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska
12 stycznia 2020 21:26

mam inny poglad na zwycięstwo (pyrrusowe) PiS w 2005 r.

Otóz partie zagranicy nbyły tak pewne wygranej, ze zlekecewazyły ostatnie sondaze , bodaj na miesiąc przed wyborami, wslkazujące, ze wygrana tych partii bynajmniej nie jest przesadzona. Było juz za późno by cokolwiek zmienic w inercyjnej machinie partyjno-wyborczo-propagandowej.

Gdyby kontrakcja wystapiła miesiąc wczesniej, partie zagranicy  tej kampanii w 2005 r. by nie przegrały.

Zatem przystąpiły do "destrukcji" obou władzy  w dzień po wyborach, uruchamiając wszystkie swoje krety i trojany zainstalowane w PiS i u ichniejszych koalicjantów PiS.

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 18:50
12 stycznia 2020 21:38

1. nie pytam- nie kazdy pisze tutaj takie "bzdety"

2.Praaaawda "coz to jest prawda" ?

3. A poprzedni System -twoj ukochany pelowski -wspierales?

4. Podatki place zgodnie z prawem - ale  ty wzywales do NIEPLACENIA PODATKOW

4. Tak glosowalam na PIS  -zawsze dzialam racjonalnie, WYbieranie mniejszego zla jest tez racjonalne.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 12 stycznia 2020 21:26
12 stycznia 2020 21:39

 Problem jest oto taki , że mnie polityka, zwłaszcza w wykoniu tutejszych tzw. polityków intersuje bardzo średnio.

Nie uważam, że należy  polityką zajmować się oraz przejmować się, w sytuacji gdy nie ma się na nią  żadnego wpływu.

Stąd nie bardzo rozumiem potrzebe szukania jakichś "alternatyw". Bowim kazdą alternatywe wypełniaja ludzie swoimi działąniami. A te sa zazwyczaj podobne u ludzi, bez wzgl,edu na to, jakie ci ludzie przybieraja odcienie barw politycznych.

To sa jedynie kostiumy.

Ja nie aspirowałem nigdy do roli politycznej, kiedyś przypadkowo zaplatałem sie na kilka lat do partii politycznej (poczatek  1990 r.), w ale poza funkcje sekretarza tzw. "koła"  w nieduzym miescie , nigdy nie wyszedłem. Po niedługim  czasie zorientowałem się, że wszystkie takie twory partyjne sa rozgrywane od srodka przez zawodowych "seksotów" ancien regime'u i nie sposób btrać na powaznie ludzi tam chcących zrobić kariery. Miałem na tyle solidny fach, ze trampolina polityczna nie była mi do życia i przeżycia  potrzebna, Teraz jestem emerytem, więc równiez nie jest mi potrzebna.

Mam po prostu inne zainteresowania.

zaloguj się by móc komentowaćsyringa @Maryla-Sztajer 12 stycznia 2020 20:21
12 stycznia 2020 21:48

Obserwuje ze wiekszosc fundacji tak zaczyna -np. ktos ma matke z ALzheimerem wiec jesli jest sprytny zaklada Towarzystwo do Walki (lub wspierajace) z choroba

Jesli jest to uczciwe i nie tylko dla siebie - nie widze tego az tak bardzo zle. Ewa B. tak miala -dopiero zderzenie osobiste z takim dramatem otworzylo jej oczy na problem i samotnosc rodzicow, a ze byla osoba medialna- szlo jej latwiej I Ilu przy tym skorzystalo!

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 12 stycznia 2020 21:11
12 stycznia 2020 21:54

Kto będzie ściemniać lepiej? Człowiek zasad czy zwykły oszust?

Tu masz niedoscigly przyklad -swego idola: Tuska, nicht wahr?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @syringa 12 stycznia 2020 21:48
12 stycznia 2020 22:04

Jest aktorką, jest medialna, działa, ale ta jej działalność nie wywołuje kontrowersji tak jak działalność JO. Ona niczego nikomu nie narzuca, jej działalność nie jest podszyta ideologią.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Paris 12 stycznia 2020 17:20
12 stycznia 2020 23:22

To straszne, Pani Paris, że uczy się żebraniny maleńkie dzieci! Tu winien wkroczyć prokurator! Zamieniamy się /"dumny polski naród".../ w Cyganów i to tych przysłowiowych, rumuńskich, żebrzących w Polsce szczególnie w latach 90-tych. Zaiste, cwany milicjantowicz ma zasługi...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 17:33
12 stycznia 2020 23:25

No wiesz, moja borzojka to wielka xiężna rosyjska :))) i milicjantowicz to dla nie jakiś pył kosmiczny. Ergo - byt nieistniejący dla porządnego psa :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 12 stycznia 2020 20:16
13 stycznia 2020 06:20

Nie umniejszając zasług pani Ewie, to jest kolejny przykład patologii państwa. To, co robią szpitale pani Ewy powinno być dostępne dla wszystkich, na NFZ i w każdym mieście wojewódzkim. Jest absolutną grandą, że potrzeba fundacji i prywatnych pieniędzy, żeby w szczątkowej formie zrealizować coś, co powinno realizować państwo zobowiązane do tego konstytucyjnym zapisem. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @syringa 12 stycznia 2020 21:54
13 stycznia 2020 06:23

Czasem mam wrażenie, że masz 16 lat. Człowiek zasad? To psychopata najczęściej. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Grzeralts 13 stycznia 2020 06:23
13 stycznia 2020 06:24

To było, oczywiście, do @śmieciu

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Grzeralts 13 stycznia 2020 06:20
13 stycznia 2020 09:14

Oczywiście. Ale jak mówił stryjek Jambor najlepiej zarabia się na bramkach. We Włoszech każdy kto ma dowód osobisty może korzystać z bezpłatnej służby zdrowia. U nas, choć pewnie 95% ludzi jest ubezpieczonych wywalono kupę kasy na EWUS... i po co? Przecież te pieniądze mogły iść chociażby na taki Budzik. U nas wmontowywuje się w system z założenia blokady, przez które aby przejść trzeba się odpowiednio opodatkować. 

Ja się bym chciała dowiedzieć nazw firm, od których JO kupuje sprzęt przpłacając go zdrowo oraz kto jest ich właścicielem, tak z życiorysem.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ewa-rembikowska 13 stycznia 2020 09:14
13 stycznia 2020 10:36

EWUŚ to narzędzie kontroli. Kontroluje dostęp do rynku publicznych usług medycznych. Pacjent się przejmuje czy NFZ mu przyznał, lekarz też się przejmuje czy NFZ go obciąży bo coś-tam-coś-tam było niezgodne z procedurą 2132.21.85.3

Ten mechanizm "klepie" NIEWIDZIALNĄ RĘKĘ i wciąż potwierdza jej fajność. Wciąż przecież mamy w świadomości SŁUŻBĘ ZDROWIA a urzędnicy z NFZ-u wiedzą, że operują na rynku medycznym. To jest, według mnie, bardzo ważne rozróżnienie. Służba - Praca. Urzędnicy powinni być w pracy a lekarze służyć. A Telewizja często podaje, że jakiś urzędnik (nie żołnierz) był na służbie a lekarz w czasie dyżuru pracował, wykonując planowe zabiegi.

NIEWIDZIALNA RĘKA miesza i miesza w głowach i na rynku przeróżnych usług.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @syringa 12 stycznia 2020 21:48
13 stycznia 2020 10:45

Dlatego ją szanuję. 

Ludziom się czasem otwierają oczy. Ale co z tego wynika dla nich....i dla innych....tu jest fundamentalny różnica.

.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ArGut 13 stycznia 2020 10:36
13 stycznia 2020 10:46

Włosi i pewnie inni też nie mają EWUSI i żyją. Gonienie króliczka.

zaloguj się by móc komentować


ArGut @ewa-rembikowska 13 stycznia 2020 10:46
13 stycznia 2020 11:22

Pewnie tak. E-recepta, zaś, będzie w całej Europie. Dla wygody europejczyków oczywiście, a przekona ich do tego NIEWIDZIALNA RĘKA.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ArGut 13 stycznia 2020 11:22
13 stycznia 2020 11:34

Kolejna durnota. 

Przecież i tak w przypadku choroby przewlekłej trzeba co miesiąc iść do przychodni, aby wypisali nową e-receptę na ten sam zestaw leków. Więc co się zmieniło poza tym, że wszystko jest na jednym dysku i jest bardziej czytelne? Ewentualnie haker sobie podejrzy, jakie leki ma przepisane jakiś polityk, celebryta, czy menadżer.

zaloguj się by móc komentować

Zawierucha @qwerty 12 stycznia 2020 18:29
13 stycznia 2020 15:36

Też tak o Panu sądzę,

ale pozwolę sobie na uwagę, że możnaby już przestać SMIECIU odpisywać.

Łatwiej i przyjemniej by się czytało.

zaloguj się by móc komentować

Zawierucha @ewa-rembikowska
13 stycznia 2020 15:42

Też tak o Panu sądzę,

ale pozwolę sobie na uwagę, że możnaby już przestać SMIECIU odpisywać.

Łatwiej i przyjemniej by się czytało.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Zawierucha 13 stycznia 2020 15:36
13 stycznia 2020 19:35

ok dziękuję wdrożę

zaloguj się by móc komentować

klon @umami 12 stycznia 2020 11:05
13 stycznia 2020 19:50

"Mnie to mierzi, zwłaszcza jak widzę te ryje związene z WOŚP, bo mam konto w banku i telefon w sieci, przyspawanych do tej akcji. Bank i jego założyciele, to pewnie także potomkowie czerwonych."

Pełna zgoda.

"(...)mBank SA – bank uniwersalny, założony w 1986 jako Bank Rozwoju Eksportu"  :-)

Od siebie dodam, że w początku lat 90-tych pracowałem w jednym z polskich banków.
Polskie banki powstałe  zaraz po Transformacji'89 wydzielono ze struktur NBP. Ich zarządy "uformowane "były z wiadomych kadr. Ci ludzie, a potem ich dzieci przenikneli do struktur wszystkich najważniejszych instytucji finansowych w III RP. Znam kilka karier.
Mechanizm podobny do opisanego przez Gospodarza w zakresie rynku treści. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @klon 13 stycznia 2020 19:50
13 stycznia 2020 20:12

A teraz mBank to głównie Commerzbank AG, a jak wiadomo Niemcy kochają WOSP, bo tak im przypomina Winterhilfswerk des Deutschen Volkes z ich hasłem - "Nikt nie głoduje - nikt nie zamarza"

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 13 stycznia 2020 19:50
13 stycznia 2020 20:17

Wiecie co mnie najbardziej rozwala w takich komentarzach jak ten? Że są ich setki. Coryllus wałkuje rynek treści, który być może mało kogo obchodzi tutaj, wydaje się drugorzędny ale o którym tam wyżej pamiętają i w odosobnieniu nie zostawiają. Mamy przykład za przykładem. Komentarz za komentarzem że ONI są wszędzie. A mimo to ludzie wierzą w PiS. Że akurat to jest miejsce gdzie ich nie ma. Naprawdę to jest dla mnie niesamowite. Pisałem wiele razy i napiszę jeszcze raz: niesamowite jest dla mnie że siedzę przed klawiaturą i piszę rzeczy, które wydawałoby się powinny być jasne dla dziecka a mimo to bez przerwy ktoś na mnie naskakuje, nie mając kompletnie nic do powiedzenia bo... No właśnie? Czemu to robią? Powiem wam że mnie to zadziwia. Naprawdę te wszystkie komentarze na mnie wskakujące po prostu są dla mnie niesamowite, jakbym przeniósł się do jakieś rzeczywistości absurdu. Zero merytoryki, zero argumentacji, jakieś takie zawzięte niepojęte odrzucanie faktów, prostej analizy, zwykłej ciągle tutaj przecież wałkowanej rzeczywistości i tysięcy przykładów jak dobrze Układ czuwa nad wszystkim. Nie wiem doprawdy czego ludzie tutaj tu pragną. Chyba żeby J. Kaczyński był supermanem w genialnym przebraniu. Wszystko jest bez znaczenia wobec tego że on kiedyś ujawni swoje prawdziwe ja i za pomocą supermocy rozerwie tą od dziesiątek lat plecioną sieć mającą swoje oczka w każdym istotnym miejscu Polski.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 13 stycznia 2020 20:17
13 stycznia 2020 20:37

A skąd bierze się twoje przekonanie, że to co piszesz jest cokolwiek warte w sensie tzw. "oglądu rzeczywistości"?

Fobia antypisowska nie gwarnatuje wszak  pisania ani pogłębionych analiz, ani  zasadnych merytorycznie tresci.

A wyrazane nieustannie  przekonanie, że jesteś w elitarnym gronie "wielepów" (od: wie lepiej),  to moze jest  sposób na leczenie jakichś niespełnień. Recepta  na ich odreagowywanie.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 13 stycznia 2020 20:17
13 stycznia 2020 20:42

Ale nie rozumiem, co ma do WOSP PiS? Przecież funadacja powstała w 1993 roku - rządy Suchockiej, potem SLD-PSL. Została wypromowana przez progam II  Telewizji Polskiej, przy wdzięcznym współudziale ministerstwa spraw wewnętrzych, który wydał pozwolenie na rozliczanie zbiórek w okresach 1,5 rocznych, ministra oświaty i samorządów. Promocja w programie 2  trwała do 2016 roku, a więc przez 22 lata.

Wszystkie rządy po kolei hołubiły Owsiaka, sądy okazało się, że też.

Żadnej rządowej instytucji nie interesowało, co tam się naprawdę dzieje.

Gdyby PiS w tej chwili zaczął jakieś oficjalne działania urzedowe przeciw WOSP, to by wyleciał w podskokach w niebyt, więc na wszeliki wypadek czeka aż sprawa sama rypnie.

PiS nie bedzie rządzić wiecznie, pewnie za 3 lata nastąpi zmiana na partię, której jeszcze nie ma.

Teraz pytanie - co by zrobiła Konfederacja, gdyby była właśnie u władzy, jeśli tam połowa zwolenników tej partii kocha WOŚP tak bardzo, że żadne racjonalne argumetny nie działają.

Skoro sączono w umysły ludzkie truciznę przez 28 lat, to naprawdę nie da rady tak od razu odstawić truciciela. Trzeba dać coś w zamian, albo poczekać aż rozdęte ego przygniecie dyrygenta, lub jego opiekunowie się wkurzą, że psuje interes.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 12 stycznia 2020 23:22
13 stycznia 2020 20:53

Tak...

... to jest granda  !!!

Naprawde nie wiem,  kto i po co wystawil te 3 malutkich dzieci z ta puszka...  one staly pod ta brama jak slupy soli i ani me ani be... obraz nedzy i rozpaczy.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 13 stycznia 2020 20:42
13 stycznia 2020 20:58

Zapomniała już pani jak to się zaczęło: pani: państwo z papieru, ja: czyli PiS, no i poleciało. Prawda jest taka że jednak pani to troszkę sprowokowała :) Gdyż rządzi PiS, to nie moja wina. Później poleciały pytania co można było zrobić itp. Niestety ale żyjemy w konkretnej Polsce a nie jakiejś abstrakcyjnej w której sobie Owsiak działa i to jest złe ale nie jest zły PiS, który tym państwem rządzi. To tak jak kiedyś za Tuska. Zawsze jak było coś nie tak, afera itp. to była mowa w stylu: ministerstwo Sikorskiego itp. Nie wiem czy to zauważacie w przekazie medialnym. Typowy trik. Nigdy nie jest winny ten kto ma ochronę medialną tylko różne inne czynniki. Sami stosujecie nieświadomie ten sam mechanizm. Natomiast wracając do Owsiaka coż, tak jak pisałem. Kwestia zasad. Po co właściwie pani napisała ten krytyczny tekst? Skoro Owsiak jest częścią ważnego projektu socjologicznego to znaczy że nie można go lekceważyć, czyż nie? Jak mamy traktować rząd, który lekceważy ten ważny projekt? Coż znaczy że Owsiaka zdejmą swoi (czyli jego dawni protektorzy)? To tylko znaczy że to ONI decydują w istocie kiedy projekt się kończy. Nie żaden PiS o czym bez przerwy piszę a co z kompletnie niezrozumiałych powodów większość ludzi to odrzuca. Sorki ale prawda jest prosta. Lemingi nie są tylko po jednej stronie sceny politycznej. Dlaczego PiSowiec ma prawo nazywać peowców lemingami skoro jego tok myślenia, odporność na fakty, rzeczową argumentację jest identyczna?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 13 stycznia 2020 06:20
13 stycznia 2020 21:01

Absolutnie...

... ma Pan racje... to jest  GRANDA...  i  kolejna  MEGA  PATOLOGIA  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 13 stycznia 2020 20:37
13 stycznia 2020 21:06

Panie Orda. Ja pan i jakieś środowisko, które pan chciałby powiedzmy stworzyć zamierza odnieść sukces? Z tego co rozumiem wystarczy że pan gdzieś stanie i powie: tak, to ja mam rację. Słuchajcie mnie a będziecie uratowani. Argumentacja, przekonywanie jest jak rozumiem według pana zbędne gdyż będzie promieniować pan takim autorytetem że od razu tłum uzna pana rację bez zadawania zbędnych pytań, na których odpowiedzi i tak by zresztą nie zrozumiał, po co sobie strzępić język czy klawiaturę.

Widzę. Dość często stosowane tutaj podejście. Może macie rację. A może po prostu ludzie, którzy tu przychodzą zobaczą jedynie waszą niemoc, zaściankowośc, brak realnego pomysłu na rzeczywistość i zwyczajnie pójdą gdzie indziej? Choćby do urn zagłosować na PiS... W końcu styl podobny. Zaufacjcie i nie krytykujcie. Wiemy co dla was jest dobre ale jesteści zbyt głupi by wam to tłumaczyć. Bierzta 500+ i się cieszta. Że pojadę Owsiakiem - ale właśnie, mogę tak napisać bo przecież teraz ten styl nie jest żenujący. Mówisz wsiowym językiem i masz ten autorytet.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 13 stycznia 2020 20:58
13 stycznia 2020 21:17

Tekst powstał w 2012 roku, to chyba jeszcze PO rządziło. Teraz dopisałam druga część. Jest to opis pewnego zjawiska socjologicznego,  składającego się z pewnej sekwencji zdarzeń, gdzie WOŚP występuje jako pas transmisyjny, który zajmuje się formatowaniem umysłow, by te umysły łatwiej łyknęły to się szykuje teraz, czyli atak na kler, kościół i rodzinę i by ten atak zaakceptowały i go poparły.

A lemingi są wszędzie w PO, PiS, Konfederacji, SLD, PSL.

Póki co od 1990 roku mamy najwyraźniej władzę jawną i tę ukrytą. Póki co to żadne wybory nie są w stanie tego zmienić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 13 stycznia 2020 21:06
13 stycznia 2020 21:30

Daj se lodu z PiS-em i polityką, i spróbuj napisać o rzeczach bardziej poważnych. Oczywiście, jesli potrafisz.

Bo ilez razy mozna ci wytykać, ze czepiasz sie  PiS jak  pijany płota.

Mnie nie obchodzi ani PiS, ani antyPiS, natomiast irytuje mnie twoje namolne antypisowskie kaznodziejstwo, które, poza tobą, mało kogo tu wzrusza.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 13 stycznia 2020 21:30
13 stycznia 2020 21:34

Panie Orda, nie wymiga się pan tak łatwo. Zaczyna pan te idiotyczne wrzutki bez żadnej merytorycznej wartości. Może jak pna powienien napisać: Daj sobie człowieku spokój bo niczego poza przypieprzeniem nie potrafisz. O ten poziom panu chodzi? Tak? Więc napiszę dokładnie jak pan wyżej: nie obchodzci cię PiS? Po się więc wpieprzasz? Napierw pomyśl, potem pisz.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 13 stycznia 2020 21:34
13 stycznia 2020 21:36

Sorki ale zostałem wyprowadzony z równowagi. Pisałem szybko. Wolniej i wyraźniej jeszcze raz:

Panie Orda, nie wymiga się pan tak łatwo. Zaczyna pan te idiotyczne wrzutki bez żadnej merytorycznej wartości. Może jak pan powinienem napisać: Daj sobie człowieku spokój bo niczego poza przypieprzaniem nie potrafisz. O ten poziom panu chodzi? Tak? Więc napiszę dokładnie jak pan wyżej: nie obchodzci cię PiS? Po się więc wpieprzasz? Napierw pomyśl, potem pisz.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @smieciu 13 stycznia 2020 20:17
13 stycznia 2020 22:03

Oczekujesz od kota, że będzie szczekał i dziwisz się, że nie tylko tego nie robi, ale że inni nie oczekują tego razem z Tobą. Układ to my, świat, w którym żyjemy - istnieje niezależnie od naszych poglądów na jego temat. Żadne wybory parlamentarne, ani samorządowe tego nie zmieniają, jedynie uwypuklają pewne, a przytłumiają inne zjawiska w życiu społecznym. I o to właśnie chodzi, żeby uwypuklać te, na których nam zależy, a tłumić te, które nam się nie podobają. Pamiętając, że mamy zazwyczaj do wyboru jedynie dwa warianty mocno od ideału odbiegające. 

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 13 stycznia 2020 20:17
13 stycznia 2020 22:10

„(...)A mimo to ludzie wierzą w PiS.”

Ludzie wierzą w PiS. I będą to robić pomimo uwidaczniających się w jego wizerunku „wad i niedociągnięć”. Oczywiście do pewnego momentu. Tego jestem pewien.
Angol napisałby, że nie jest specjalistą z dziedziny psychologii. Ja napiszę że jestem śrubokrętem :D  Ale i tak wiem, po obserwacji mojej rodziny, że najważniejszy dla człowieka jest  - spokój. Spokój z odrobiną  szacunku J))) / platfusy nie dostały wsparcia od ludzi w 2015 bo zaczęły jawnie zachowywać się lekceważąco wobec społeczeństwa /.

„(...)Naprawdę te wszystkie komentarze na mnie wskakujące po prostu są dla mnie niesamowite”

Ja sam „naskakiwałem” pozamerytorycznie, ale to ze względów, nazwijmy to, estetycznych. Nie jest fajnie gdy ktoś obraża inną osobę tylko dlatego że nie podziela czyichś poglądów. A nazywanie kogoś głupkiem bodajże, nie znając go osobiście jest dla mnie mocno przesadzone. Panu się to kilkakrotnie zdarzyło. A gdyby wrócić do Pana notek, to i znamiona pogardy znaleźć bym mógł.
A to wprost prowadzi mnie do wniosku, że Pana inteligencja i dar lekkiego pióra „odkleja” Pana od codziennego życia większości ludzi w Kraju nad Wisłą, jak pisze Ewaryst.

„(...) jakieś takie zawzięte niepojęte odrzucanie faktów, prostej analizy, zwykłej ciągle tutaj przecież wałkowanej rzeczywistości i tysięcy przykładów jak dobrze Układ czuwa nad wszystkim.”

Podobno w czasie II WW czynny opór okupantowi stawiało 10% Polaków. Przez czynny opór rozumiem udział w jakiejkolwiek organizacji konspiracyjnej, nawet gdy było się na 555 poziomie w dół, na samym dole struktury.  Reszta ludzi po prostu chciała przeżyć. Podobno taki  rozkład procentowy aktywnych jednostek w społeczności jest do zaobserwowania w  większość społeczeństw w większości czasu trwania ludzkości. Zatem, proszę wziąć to pod uwagę i nie wymagać od wszystkich aby byli tacy jak Pan.  Może przykładem rycerstwa z czasów średnich  zaopiekuje się Pan sierotami i wdowami, miast mleć językiem? Albo cokolwiek Pan zechce. Anarchiście nie będę układał planu działania. :D

ps. „ Coryllus wałkuje rynek treści, który być może mało kogo obchodzi tutaj, wydaje się drugorzędny….”

Nie, rynek treści jest najważniejszy !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 13 stycznia 2020 21:36
13 stycznia 2020 22:19

znaczy się, ostatnia nadzieja w  egzorcyzmowaniu

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @smieciu 13 stycznia 2020 21:36
13 stycznia 2020 22:23

o @smieciu, byciu i miecu- 2 bajki

1/

 One day Ima go to New York to a bigga Hotel. I go down to eat soma breakfast. I tella the waitress I wanna two piss toast. She branqa me only wona piss. I tell her I wanna two piss, she say go to the toilet, I say you no understand. I wanna two piss on my plate. She says you better not piss on my plate you sonna ma bitch! I don't even know the lady and she call me sonna ma bitch.

Later, I go to eat somalunch at Emma's Restaurant, the waitress bringa me a spoon, ana knife, but no fock. I tella her I wanna fock. She tell sa me everybody wona fock. I tella her, you no understand, I wanna fock on the table. She says you better not fock on the table, you sonna ma bitch. I don't even know the lady and she call me a sonna ma bitch.

So I go back to my romm inna Hotel, an there's no sheet on my bed. I calla the manager ana tell him I wanna sheet. He tells me to go to the toilet, so I say you no understand I wanna sheet on the bed. He say you better not sheet on the bed, you sonna ma bitch. I don't even know the man ana he calls me a sonna ma bitch.

I go to check out and the man at the desk, he say peace to you. I say piss onna you too, you sonna ma bitch. I go back to Italy!

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Grzeralts 13 stycznia 2020 22:03
13 stycznia 2020 22:24

Dobrze Grzeralts. Ja oczekuję jednej prostej rzeczy. Toczenia dyskusji w takim właśnie kontekście. Skoro rząd jest fikcją to co dalej? Nie rozumiem tych zarzutów że czepiam się PiS. Co może być bardziej fundamentalnego od ustalenia w czyim ręku jest rząd? Kto naprawdę kieruje Polską. Nie rozumiem dlaczego mam o tym nie pisać?

Co jest dziwnego w założeniu że ciągle rządzą nami ci sami ludzie? Mogli przez te wszystkie lata po Okrągłym Stole, czemu nie mogą dzisiaj? Tyle energii ludzie wkładali by nie rządziły nami ciagle te same marionetki. I co? Przestało to być ważne? Ustalenie czy PiS w tym temacie coś zmienił?

Nie wiem jak w ogóle można przystąpić do analizy tego co się u nas dzieje, jakie mogą być kolejne ruchy, zmiany, bez ustalenia prawdy co do tej fundamentalnej sprawy. Naprawdę zadziwia mnie że ktoś się dziwi że wałkuję to i wałkuję. Niestety nie mam wyjścia. Przecież to co napisał klon, coś w tym stylu, pokazujące te prawdziwe bebechy a nie medialną iluzję jest tu gdzieś tak w co trzecim tekście. Na tym polega działanie tego miejsca że stara się dotrzeć do bebechów. Ale z jakiegoś powodu nie można zrobić naturalnego kroku dalej. Choćbyś przeczytał jak bankowość jest pod kontrolą (a premier z niej pochądzący), choćbyś widział że nie ma śladu prób weryfikacji służb, ani dochodzenia w sprawie raportu WSI, który mówił (używając nazwisk) kto czym zarządza w Polsce, choćbyś czytał o rynku książki. O mediach, kulturze, o czymkolwiek i dowiadywał się że genealogia tych ludzi (nie przypadkiem RODO PiS wprowadził jako prymus! - trzeba to uciąć) sięga zawsze tego samego źródła to wszystko to staje się bez znaczenia wobec magii trzyliterowego skrótu.

Na nic analiza historii. Na nic wiedza. W tym jednym momencie stajemy się jak każdy inny. Wierzymy w partie. Że jedna jest dobra. Że tędy prowadzi droga. W tym jednym momencie ludzie odrzucają wszystko to o czym jest tu pisane. Ja niestety nie i nic na to nie poradzę. Skoro to samo widziłem dzięki tutaj umieszczanym opisom z logiczną argumentacją setki razy to przyjmuję to za prostą zwykłą regułę. Tym bardziej że nie ma zupełnie nic co by kazało widzieć to co się dzieje obecnie inaczej niż jak to się działo w innych momentach historii.

Jak pisałem. Nie oglądam TV. Dla mnie po prostu pisze się książka. Ja widzę ciąglę tą samą jedną opowieść. Raptem parę kluczowych motywów. PiS jest dla mnie czymś kompletnie drugrzędnym. I taki też za parę lat będzie. Tak będzie w tej książce opisanym. Kolejnym rządem Mazowieckiego. Wyznaczonym przez tych samych ludzi. W zgodzie z ciągle realizowanym planem, coraz lepiej wyzierającym z kart tej książki.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 13 stycznia 2020 22:23
13 stycznia 2020 22:24

2/

Różnice zachodzące między ciałem człowieka a

ciałem, powiedzmy, szympansa, są nie większe, a

przeciwnie, znacznie mniejsze niż te, które istnieją między

szympansem a dżdżownicą. Temu chyba nawet najbardziej

zajadły humanista nie zaprzeczy. Za to nie dostrzega się

niekiedy, iż także w zachowaniu człowieczym znajdujemy

wszystkie główne cechy zachowania małp i innych wyższych

zwierząt. Weźmy na przykład Edwarda, urzędnika

bankowego, i zacznijmy mu się przypatrywać o pół do

siódmej rano. Znajdujemy go na legowisku, wprawdzie misternie skleconym i zwanym “łóżkiem", ale przecież

legowisku, śpiącego jak wróbel w gnieździe. Budzi się,

ziewa jak pies. Myje się, to jest idzie do wody, jak słoń.

Potem je, a zjadłszy idzie do swojego banku. Żadne inne

zwierzę co prawda do banku nie chodzi (chyba na smyczy z

człowiekiem), ale jeśli się zastanowić nad sensem pracy

Edwarda w banku, łatwo dojrzeć, że jest to zespół, bardzo

trzeba przyznać złożony, czynności, mających na celu jedno

tylko - zarobek, to jest, w gruncie rzeczy, jadło. Marsz

Edwarda do banku to w gruncie rzeczy to samo co

wychodzenie szakala na polowanie. Nasz Edward śpiewa

w chórze parafialnym, ale psy także wyją do księżyca, choć

nie tak pięknie. Edward potrafi też pięścią zdzielić

znajomego, który zanadto się do jego narzeczonej zaleca -

dokładnie jak każdy samiec w podobnej sytuacji. No, i

czasem idzie kupą na “wroga", tak samo jak wilcy stadem

ruszają na zdobycz.

 

sleep well

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 13 stycznia 2020 22:24
13 stycznia 2020 22:32

Sorki że się wcinam, ale zaraz znikam.

"Naprawdę zadziwia mnie że ktoś się dziwi że wałkuję to i wałkuję."

Jak dla mnie to forma ma ogromne znaczenie. Mniej emocji , jak u dobrego reportażysty.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 13 stycznia 2020 22:10
13 stycznia 2020 22:37

A nazywanie kogoś głupkiem bodajże, nie znając go osobiście jest dla mnie mocno przesadzone. Panu się to kilkakrotnie zdarzyło.

Patrzycie na to ze swojego punktu widzenia. Ja natomiast widzę siebie jako wyjątkowo spokojnego człowieka wobec tych osobistych przypieprzań się do mnie. Naprawdę warto byłoby sprawdzić w jakich to momentach napisałem o tych głupkach. Ja nie używam typowych tutaj zwrotów: nie masz o niczym pojęcia, zajmij się czymś innym, po co to robisz. Ja piszę długie teksty z argumentami na które nie dostaję poważnych odpowiedzi. Więc sorki? Ale co jest dziwnego jeśli czasem, naprawdę zawsze mając podstawy, zdarzy mi się coś takiego?

Jeśli ktoś pisze do mnie poważnie, posługując się merytoryką zawsze odpowiadam w takim samym stylu.

A i jeszcze jedno. To przypieprzanie się jest tutaj dość typowe i nie dotyczy tylko mnie w istocie. Jeśli pojawi się ktoś nowy to ma zwyczajnie przesrane. Ile razy tak było że taki nowy (nie piszę o oczywistych trollach) wymiękał gdyż nie był w stanie podjąć dyskusji. Normalnie jest obskakiwany, obszczekiwany, obrażany by po chwili sam się obrazić na wszystkich i z dumą się stąd wypisać. Wejść tutaj jest bardzo trudno. Możesz zostać lizusem ale to też jest podejrzane no i nie dodaje ci charakteru. Jeśli jednak masz coś swojego do powiedzenia to...  Niestety nie pomogło to temu miejscu. Ja sobie z tym radzę bo spędziłem masę czasu w sieci i te dziecinne zagrywki nie robią na mnie wrażenia. Tym bardziej że zdaję sobię sprawę jaka będzie reakcja na moje pomysły. Ale dopóki ktoś nie wyjeżdża do mnie z personalną dziecinadą nie przeszkadza mi to.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska
13 stycznia 2020 23:21

"Tym bardziej że zdaję sobię sprawę jaka będzie reakcja na moje pomysły."

Wymień zatem w punktach te swoje pomysły na poprawę spraw publicznych w Polsce.

Czyli określ kwestie, które uważasz za konieczne do realizacji i zaproponuj sposób w jaki byś chciał je zrealizować.

Na początek moze być ich nie więcej niz cztery. Ale i nie mniej.

Jeśli znowu odpowiesz ogólnikowym bełkotem o wszystkim (PiS) i o niczym (PiS), przyjmiesz  na dobre rolę   niesfornego Dyzia i w tej manierze  będziesz  (przeze mnie)  traktowany. Czyli ignorowany.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 13 stycznia 2020 23:21
13 stycznia 2020 23:42

@Orda i @ Smieciu

To nie jest tekst o PiS, więc odpuście sobie dywagacje na ten temat tej partii, o której za 30 lat nikt nie będzie pamiętać. 

Tekst jest o psychomanipulacji społecznej, która trwa od co najmniej 48 lat (20 lat - niewidzialni; 28 lat orkiestra), czyli jak to podsumował Umami - Zorro zdjął maskę i wyszło Zerro, a co wyjdzie za 20 lat tego nie wiemy, choć możemy przypuszczać.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 13 stycznia 2020 23:21
13 stycznia 2020 23:59

Przestałem pana traktować poważnie. Nigdy pana nie obrażałem, nie prowokowałem. Przeciwnie, nawet mimo ostrych wymian zdań byłem w stanie docenić pana teksty. Niektóre były naprawdę ważne, ciekawie. Jednak nie bawi mnie brnięcie w temat, który przecież i tak pana kompletnie nie obchodzi. Zresztą wyżej podjałem próbę. Jeśli pan ze swojej strony przedstawi swój pogląd co należy zrobić to może coś z tego wyniknie. Nie ma sensu bym coś pisał bo wiadomo jak to się skończy: ogólniki, bełkot, nie znasz się itp. Za dużo razy to już słyszałem. Skoro ktoś wie lepiej, ma swój sposób na zmiany w Polsce to proszę bardzo. Niech przedstawia. Tylko wtedy będzie dyskusja mieć sens jeśli będzie jakiś punkt odniesienia. A nie odgórne traktowanie czyjejś wypowiedzi za pretekst do nawalanki bo przecież to takie łatwe gdy nie przedstawiło się swojego.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @smieciu 13 stycznia 2020 22:24
14 stycznia 2020 06:17

Rząd nie jet fikcją. Ale nie jest też niczym więcej niż tym, czym jest. W kraju takim, a nie innym, zamieszkałym przez takich, a nie innych ludzi. Ty oczekujesz, że ktoś Ci wskaże krąg magów, którzy NAPRAWDĘ rządzą Polską, a najlepiej jeszcze pokaże jakieś czary, które pozwalają na tych magów wpływać. Albo chociaż rozumieć ich tok myślenia. Nie ma czegoś takiego. Nawet masoni to zwykli ludzie, jak ja i ty. 

W rzeczywistym świecie dzieją się procesy - złożone, wielozmienne zjawiska, na które jako jednostka masz minimalny wpływ. Wiedza, jak to funkcjonowało w przeszłości pozwala wiele z nich zrozumieć, co nadal nie oznacza mocy sprawczej. Jedyne, na co realnie masz wpływ w szerszej skali, to raz na 4 lata opowiedzieć się po którejś z dostępnych opcji, licząc przy tym na efekt masy. W najbliższym otoczeniu możesz nieco więcej, ale to też są procesy wielozmienne i długofalowe. I tyle. Stąd popieranie tego nieszczęsnego PiS jest po prostu najlepszą z dostępnych opcji, niczym więcej. Już niedługo zresztą.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 13 stycznia 2020 23:42
14 stycznia 2020 06:19

Cały problem w tym, że naszym społeczeństwem nawet niespecjalnie trzeba psychomanipulować. Po prostu jesteśmy en masse właśnie tacy, jak pokazuje zjawisko WOŚP.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 13 stycznia 2020 21:01
14 stycznia 2020 06:38

Niestety, mówienie o tym, to głos wołającego na pustyni. 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @smieciu 13 stycznia 2020 22:24
14 stycznia 2020 11:59

Dziękuję Ci Boże, że nie jestem jak inni, jak choćby ten celnik.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Grzeralts 14 stycznia 2020 06:19
14 stycznia 2020 12:35

Myślę, że w innych krajach będzie podobnie. Jak każą założyć czerwone czapeczki z pomponikiem, bo coś tam i powie to jakiś ekspert (osoba szanowana), to na drugi dzień większość wyjdzie tak ubrana.

Cialdini dobrze to opisał to zjawisko. Ludzie, aby przetrwać musieli dostosować się do grupy. Teraz tę cechę wykorzystuje się przeciwko nim. A przecież żaden taki sobie przeciętny człowiek nie będzie prowadzić studiów i zastanawiać się, czy dana propozycja jest pułapką, czy nie. Zakłada, że soko coś firmuje człowiek znany, promowany, nagradzany to jest dobre.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewa-rembikowska 14 stycznia 2020 12:35
14 stycznia 2020 12:53

Nie musimy czekać na te czpeczki, mamy przecież tęczę, a raczej "tęczę".

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 14 stycznia 2020 06:38
14 stycznia 2020 17:59

Owszem...

... niemniej jednak nalezy wolac... i to wnieboglosy,  ze to  PATOLOGIA  !!!

I ta cala Blaszczykowa doskonale zdaje sobie z tego sprawe... a niech ja kaczka kopnie i te cala jej "pomoc"  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 14 stycznia 2020 12:35
14 stycznia 2020 18:08

I to jest wlasnie,  Pani  Rembikowska...

... podstawowy blad... i mam nadzieje, ze wlasnie ten tzw. "przecietny" czlowiek zaczyna coraz bardziej sobie uswiadamiac... i odczuwac na wlasnej skorze,  ze przez tych tzw. "znanych, promowanych, nagradzanych, swoich"  jest  WPROWADZANY  W  KANAL...

... do tego na bezczela i zuchwale  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 14 stycznia 2020 18:08
14 stycznia 2020 18:45

Może część osób faktycznie obudzi się i krzyknie - król jest nagi. Ta wizja z fonią coraz bardziej się rozchodzi. Ani raju, ani cudu, ani wódki na popicie. Za to celebryci świetnie bawią się za nasze pieniądze.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 14 stycznia 2020 12:35
15 stycznia 2020 06:46

Zapewne. Ale w WOŚP ujawnia się nasza kształcona przez dziesięciolecia miłość do fikcji i kombinowania - my to naprawdę cenimy. Przez to jesteśmy bezradni wobec wszelkich hochsztaplerów, zwłaszcza w kwestiach zdrowotnych. Obojętnie, czy dotyczy to Owsiaków wszelkiej maści, czy jakichś zagranicznych magików skłonnych wykonywać za grube miliony bezsensowne operacje - z założenia nie wierzymy w rozwiązania "normalne". 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować